IX edycja ogólnopolskiej akcji Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje

Od 1 czerwca 2016 roku Stowarzyszenie Integracja i Współpraca zorganizuje kolejną, IX już edycję ogólnopolskiej akcji “Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje” – największy cykl festynów poświęconych tematyce bezpieczeństwa i ekologii w Polsce.

 

Początkowo skupialiśmy się na odciąganiu młodzieży od szybkiej jazdy samochodem, motocyklem oraz od uzależnień. Z czasem, nawiązując współpracę z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Wojska Polskiego, staraliśmy się uświadomić jak potrzebna jest praca w tych instytucjach. Zachęcając do poznania tych zawodów pokazywaliśmy je jako szansę oderwania się często od patologicznych zachowań. Ostatnie lata przeprowadzanie naszych akcji to praca w duchu przywrócenia szacunku do symboli – flagi i godła państwowego oraz nauka patriotyzmu. W tegorocznej edycji zamierzamy propagować hasło „Stwórz firmę w miejscu, z którego się wywodzisz”. Ma ono na celu zatrzymanie ambitnej i dobrze rokującej młodzieży nie tylko w kraju ale również w miejscu, gdzie czują się bezpiecznie i dobrze. W tegorocznej edycji odwiedzimy blisko 40 miejscowości w całej Polsce.

– Jeśli dzięki naszej akcji udało się choćby raz uratować życie ludzkie to oznacza, że Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje trzeba nadal organizować i przekazywać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i ekologii. – mówi  Jakub Janiszewski koordynator generalny akcji, organizatora wydarzenia.

Akcja Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje trwać będzie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2016r.

Partnerami Akcji są: Grupa Energa, Ghelamco, Taurus Ochrona, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polski, Bank Polskiej Spółdzielczości.

Patronat honorowy objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego,  Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Departament Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Więcej o Akcji i terminarz imprez: www.bezpiecznewakacje.eu