Irena Pichola, Deloitte: ESG wymaga wiedzy i wysiłku, lecz od tej idei nie ma odwrotu [WIDEO]

Rozumienie znaczenia zrównoważonego rozwoju i raportowania ESG bardzo wzrosło w ciągu kilku ostatnich lat, co wiąże się z kierunkiem wskazywanym przez unijne regulacje, a szczególnie przez Komisję Europejską – zauważyła Irena Pichola, Partner, Lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej, Deloitte.

To spostrzeżenie jest tylko pierwszym z szeregu kolejnych, którymi podzieliła się z nami Pani Irena Pichola podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jak mówiła, zainteresowanie transformacją biznesu wyszło poza liderów zmian i objęło rzesze pozostałych przedsiębiorców z różnych branż. To powoduje, że Deloitte, które kilkanaście lat temu miało 10-20 osobowy zespół zajmujący się w tych kwestiach doradzaniem, w tej chwili posiada zespół stuosobowy, który ma pełne ręce pracy. Często przy tym zdarzają się klienci mające szersze ambicje niż to, co niosą sygnały z naszego rynku.

Jednak dostosowanie się do unijnych regulacji będzie wymagało ogromnego wysiłku, szczególnie od mniejszych podmiotów. Dlatego Deloitte w ramach swej misji prowadzi bardzo dużo działań edukacyjnych. Nasza rozmówczyni ujawniła również, czy jest optymistką, jeśli chodzi o przyszłość idei ESG.

To również jedynie część przemyśleń Pani Ireny Picholi, toteż zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu: