InPost bez barier? Firma zapowiada zmiany dot. dostępności usług

Źródło: Inpost

Aktywista Tomasz Jakub Sysło w swoim wpisie  na LinkedInie porosił InPost o zmiany w dostawach do paczkomatów. Zaznaczył, że osoby niepełnosprawne nie sięgają do skrytek umieszczonych wysoko w paczkomatach. InPost przyznał, że zaobserwował ten problem oraz poinformował, że trwają obecnie prace nad nowym systemem dostaw, w którym wybrać będzie można skrytkę w paczkomacie – podaje businessinsider.

“Jest brak możliwości wyboru nadania i odbioru przesyłki dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie jestem w stanie dosięgnąć czasem skrytki. Siedzę na krzesełku z kółkami i zasięg moich rąk jest do 1,5 m” – napisał Jakub Sysło.

Wpis skomentował sam Rafał Brzoska: Problem osób niskich oraz osób niepełnosprawnych został zidentyfikowany już ponad pół roku temu. Docelowo nasz system będzie umożliwiał wybór skrytki w Paczkomacie InPost, tak aby osoby niższe lub niepełnosprawne miały możliwość wybrania odbioru w skrytce w dostępnej dla siebie części urządzenia. System będzie umożliwiał kurierowi umieszczenie paczki w skrytce odpowiedniego rozmiaru, ale tylko w takiej, która będzie w zakresie możliwości wyjęcia przez osoby niepełnosprawne i – o ile to możliwe – najbliżej modułu centralnego.

Czekamy na zmiany!

Źródło: businessinsider.com.pl