Inicjatywy pracowników Carlsberg Polska już po raz czwarty wspierają lokalne społeczności

Pracownicy Carlsberg Polska po raz czwarty realizowali program grantowy „InicJaTyWy”, którego celem jest wspieranie społeczności lokalnych wokół trzech browarów i biura firmy. W tę edycję programu zaangażowało się 66 pracowników, którzy zrealizowali 10 autorskich projektów, przepracowując łącznie ponad 820 godzin.

InicJaTyWy to program, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych oraz stwarzanie warunków zachęcających do sportu i rekreacji. Każdy pracownik Carlsberg Polska może przedstawić swój pomysł na działania lokalne, obliczone na długotrwały efekt i zawnioskować o grant w wysokości 7 000 zł.

– Program świetnie działa i rozwija się dzięki zaangażowaniu pracowników. To oni najlepiej znają potrzeby mieszkańców Brzeska, Sierpca, Szczecina, gdzie funkcjonują nasze browary – mówi Jagoda Jastrzębska, odpowiedzialna za CSR w Carlsberg Polska. – Dzięki temu, możemy odpowiadać na realne potrzeby i skutecznie wspierać lokalne społeczności.

Zaangażowanie pracowników jest co roku coraz większe. W czwartej edycji InicJaTyW wzięło udział 66 pracowników, którzy we współpracy z lokalnymi organizacjami, instytucjami i samorządem przepracowali w sumie ponad
820 godzin i zrealizowali 10 projektów.

Bardzo lubię pomagać i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w realizacji projektu, dzięki któremu razem z firmą po raz kolejny wsparliśmy moją rodzinną miejscowość. To duża radość i satysfakcja widzieć efekty naszej pracy.” – mówi Ewa Meller, Starszy Specjalista ds. planowania produkcji w Browarze Kasztelan.

Projekty zrealizowane w ramach IV edycji programu grantowego InicJaTyWy:

Pracownicy Browaru Kasztelan w Sierpcu:

 • urządzenie boiska do plażowej piłki siatkowej wraz z uporządkowaniem terenu boiska sportowego w Sierpcu,
 • modernizacja terenów zielonych przy Szpitalu Powiatowym w Sierpcu,
 • budowa boiska do siatkówki w Grodkowie Zawisze, wykonanie podłoża
  i zamontowanie zewnętrznego stołu do tenisa, zakup i ustawienie stelaża na worki do selektywnej zbiórki odpadów,
 • przystosowanie pomostu nad stawem Jeziórki jako przystani
  dla rowerów wodnych i zakup kamizelek ratunkowych,
 • utworzenie siłowni zewnętrznej w Sudragach.

Pracownicy Browaru Okocim w Brzesku:

 • wykonanie nowej podłogi w amfiteatrze w Łoniowej oraz wsparcie organizacji imprez dla mieszkańców,
 • uporządkowanie i zagospodarowanie terenu przy remizie OSP
  w Mokrzyskach połączone z odmulaniem stawu,
 • rewitalizacja budynku i terenu przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim w Brzesku i stworzenie nowej strony internetowej Stowarzyszenia.

Pracownicy sprzedaży w regionie Browaru Bosman w Szczecinie:

 • zagospodarowanie skweru wiejskiego w miejscowości Bolemin oraz zorganizowanie akcji informacyjnej nt. recyclingu i świadomej konsumpcji alkoholu.

Pracownicy biura w Warszawie:

 • Utworzenie testowej platformy makrofitowej na jeziorku w Parku Arkadia.

Program InicJaTyWy wystartował w 2014 roku i w ciągu czterech lat Carlsberg Polska przekazał na realizację projektów wolontariuszy blisko 300 tys. zł.
W czterech edycjach programu wzięło udział 245 pracowników firmy, którzy przepracowali społecznie 2285 godzin i zrealizowali 36 projektów. Działania wolontariuszy firmy Carlsberg są doceniane przez lokalne władze samorządowe i mieszkańców, którzy aktywnie włączają się w prace w ramach projektów.