ING o green codingu – kampania „Zielona Tesla za zielony kod” [WIDEO]

Czym jest green coding? Czy można ograniczyć cyfrowy ślad węglowy? O tym w najnowszym filmie ING – „Cyfrowy ślad węglowy. Co możemy z nim zrobić?”.

Green coding to nowe zjawisko, które nie ma jeszcze precyzyjnej definicji. Jest jednak istotne i czujemy, że w przyszłości będzie odgrywało ważną rolę w branży nowych technologii. Mówiąc najprościej, green coding to sposób pisania kodu źródłowego tak, żeby zużywał jak najmniej energii. Tak więc kod dobrej jakości będzie też mniej szkodliwy dla środowiska – powiedział Radosław Madej, Principal Dev Engineer w ING Banku Śląskim.

Z pozoru technologie cyfrowe to czysty biznes. Jednak korzystając z internetu, oglądając filmy online, czy przeglądając media społecznościowe generujemy cyfrowy ślad węglowy. Szacuje się, że jest on porównywalny z tym, jaki generuje transport lotniczy na całym świecie. ING w najnowszym filmie, wspólnie z dziennikarzem naukowym i miłośnikiem astronomii – Karolem Wójcickim, sprawdza jak cyfrowy ślad węglowy mogą ograniczyć wielkie korporacje i co może z nim zrobić każdy z nas. 

Najnowszy film jest wsparciem kampanii  employer brandingowej „Zielona Tesla za zielony kod”. Jej elementem jest konkurs dla programistów, który polega na napisaniu określonego kodu programistycznego w taki sposób, by zużywał jak najmniej energii.

ING jest bankowym liderem digitalizacji, w którym pracuje ponad 1200 specjalistów IT. Bank cały czas zwiększa tę liczbę, rekrutując nowych pracowników na różne projekty o charakterze lokalnym, czy globalnym. Z jednej strony zapewnia rozwój w ramach dużych i ciekawych projektów, w których informatycy mogą pracować z najnowszymi technologiami, z drugiej strony jest organizacją, która buduje relacje z pracownikami w aspekcie długoterminowym.

Więcej o konkursie dla programistów na: www.ing.pl/zielonykod

Cykl filmów ING prezentuje wybrane inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski na rzecz środowiska. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił Karola Wójcickiego, który jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian, zarówno dla nas, jak i naszej planety. Wszystkie filmy z serii można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVdeQz_6ceEsAKynEXfBZBfLshp9q8br6

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna.

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/esg