Inauguracja „Accordeonu Samodzielności”

accorZ inicjatywy pracowników hotelu Novotel Warszawa Centrum powstał projekt Accordeon Samodzielności – wsparcie młodych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej osób na rynku pracy. Projekt realizowany jest przy wsparciu Fundacji dzieci Niczyje i Fundacji Accor, pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Władysława Kosiniaka – Kamysza.

Projekt Accordeon Samodzielności pomaga w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Realizowany jest w trzech etapach. Osoby potrzebujące pomocy wytypowane zostały przez Fundację Dzieci Niczyje. następnie otrzymały one wsparcie psychologiczne. Kolejnym etapem były krótkie – jednodniowe – wizyty w firmach biorących udział w programie. W trzecim etapie młodzi ludzie rozpoczęli płatne staże zawodowe w wybranych przez siebie przedsiębiorstwach.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 12 marca br, pani Marie-Caroline Bizet, Dyrektor Fundacji Accor przekazała czek na kwotę 22 000 EUR na realizację projektu Accordeon Samodzielności. Pan Laurent Picheral, Prezes Zarządu Orbis podziękował instytucjom i firmom zaangażowanym w projekt, wręczając pamiątkowe dyplomy. W pierwszej edycji projektu płatne staże zaoferowały następujące firmy: Sodexo, L’oreal Professionel, Norauto, GEFCO, Dalkia Warszawa oraz Novotel Warszawa Centrum i Novotel Warszawa Airport. Pomysłodawcom, partnerom i uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy!