Ilustratorzy, tylko do 17 lipca czekamy na Wasze prace w konkursie Piórko 2017. Do wygrania jest 100 tys. zł!

Jeszcze przez dwa tygodnie debiutujący ilustratorzy mogą zgłaszać swoje prace w drugim etapie konkursu „Piórko 2017. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 100 tys. zł. Dodatkowo, wybrane w konkursie prace: tekstowa i graficzne zostaną wydane w postaci książki dla dzieci, która jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka.

 

Zadaniem uczestników drugiego etapu konkursu jest wykonanie dowolną techniką prac graficznych do wyłonionego w pierwszym etapie tekstu literackiego – bajki o strachu na wróble. Konkursowe zgłoszenie musi składać się z jednej ilustracji na przednią okładkę wraz z czcionką tytułu oraz zestawu od pięciu do dziesięciu prac obrazujących wybrane fragmenty nagrodzonego tekstu. Wyniki konkursu dla ilustratorów poznamy 24 sierpnia br. Laureat najlepszych prac otrzyma 100 tys. zł.

Nadesłane prace będą oceniane przez przedstawicieli świata sztuki, którzy od lat zajmują się ilustracją dla dzieci. Wśród nich są: Bohdan Butenko – wybitny ilustrator książek, laureat wielu nagród polskich i zagranicznych, Katarzyna Nowowiejska – absolwentka malarstwa, autorka ilustracji do książek, tworząca aplikacje mobilne i filmy animowane, Aleksandra Krzanowska – autorka ilustracji do podręczników i wydawnictw edukacyjnych i Elżbieta Śmietanka-Combik – ilustratorka podręczników szkolnych i książek dla dzieci. W jury zasiadają również: Monika Biała – laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu w kategorii „Ilustracje” oraz przedstawiciel sieci Biedronka.

Konkurs „Piórko. Nagroda Biedronka za książkę dla dzieci to realizowany od trzech lat przez sieć sklepów Biedronka projekt promujący czytelnictwo wśród najmłodszych. Jego celem jest także wsparcie debiutujących autorów oraz ilustratorów. Opiekę redakcyjną i wydawniczą nad projektem pełni Wydawnictwo Zielona Sowa, a honorowy patronat nad inicjatywą od samego początku trwania programu sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Projekt realizuje jeden z Celów Zrównoważonego Rozwoju, ustanowionych przez ONZ w 2015 r.: cel 4. – Dobra jakość edukacji.

Szczegóły konkursu „Piórko 2017”, jego harmonogram i regulamin są dostępne na dedykowanej stronie internetowej www.piorko2017.biedronka.pl