II Kongres ESG. Ryszard Hordyński, Huawei: Jako firma globalna jesteśmy w stanie dostosować swoje moce produkcyjne pod zamówienia

Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji, Huawei Polska: Jakie rozwiązania informatyczne mogą wspierać transformację energetyczną?

Moja firma jest producentem jednej z najlepszych inwerterów, czyli takiego serca instalacji fotowoltaicznej, od którego faktycznie zależy, ile prądu generujemy, jak długo go generujemy. Elementy instalacji mają w sobie pewną sztuczną inteligencję, która ma wpływ na to, w taki sposób jak najbardziej optymalnie wykorzystamy inwerter. Choć nie tylko dotyczy to inwerterów. Chodzi też np. o ładowarki do samochodów. Wszystkie te elementy można powiedzieć, są jakoś otoczone informatyką, więc na koniec to jest transformacja energetyczna, ale też transformacja cyfrowa. Wiadomo, że rozwój instalacji wiatrowych wiąże się z zainteresowaniem magazynami energii. Jako firma globalna, bo przecież działamy w ponad 170 krajach, jesteśmy w stanie dostosować swoje moce produkcyjne pod zamówienia. Kluczowa w tym jest potrzeba stabilności regulacji prawnych dla inwestorów.

Poniżej cała wypowiedź:

Rozmowa odbyła się w trakcie II Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 25 stycznia 2023 r.