II Kongres ESG. Minister Piotr Mazurek: Społeczeństwo obywatelskie to jest niebywale ważny element funkcjonowania państwa – WIDEO

Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej, wiceprzewodniczący komitetu ds. pożytku publicznego: Jak rozwijać świadome społeczeństwo obywatelskie?

Jest to szczególnie widoczne w czasie sytuacji kryzysowych, nagłych, takich jak choćby pandemia COVID-19 czy wojna na Ukrainie. Państwo, by działać sprawnie, potrzebuje partnera w postaci dobrze zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego. Takie społeczeństwo obywatelskie oczywiście nie powstaje z dnia na dzień i musimy je wspierać systemowo w perspektywie wieloletniej, długoterminowej. Stąd też chociażby 10 programów wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego przygotowanych przez Komitet ds. pożytku publicznego, które zostały przyjęte przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dla nas szczególnie ważne jest cały patrzeć na zrównoważony rozwój tego społeczeństwa obywatelskiego, choćby w miastach powiatowych i mniejszych czy na terenach wiejskich.

Poniżej cała wypowiedź:

Rozmowa odbyła się w trakcie II Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 25 stycznia 2023 r.