I Letni Salon Sztuki w Galerii Delfiny

galeria-delfiny19 sierpnia w Galerii Delfiny na warszawskim Powiślu odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Epifania”. Po raz pierwszy w jednym miejscu zaprezentowane zostaną prace ponad dwudziestu artystów związanych Galerią Delfiny. Wystawę będzie można zwiedzać  w od 19 sierpnia do 6 września br. w Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego 10 m. 2.

Epifania, z gr. objawienie, jest wystawą zbiorową artystów zaprzyjaźnionych z Galerią Delfiny, która niejednokrotnie gościła ich prace na indywidualnych wystawach. Wielu z artystów uczestniczyło także w aukcjach charytatywnych organizowanych przez Delfinę Krasicką, założycielkę galerii.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z różnych dziedzin artystycznych: malarstwo, tkanina, fotografia. Każdy z artystów przedstawi nam swój własny sposób postrzegania rzeczywistości, której odzwierciedlenie będziemy mogli obejrzeć podczas wystawy.

W wystawie udział biorą: Bogdan Augustyniak, Krystyna Brzechwa, Mariusz Dąbrowski, Jakub Dominik, Tomasz Dominik, Krzysztof Dzienkiewicz, Dorota Gorczyca, Dorota Grynczel, Roman Kirilenko, Delfina Krasicka (†), Dariusz Kunowski, Ewa Latkowska – Żychska, Ewa Miazek, Zbigniew Nowosadzki, Joanna Owidzka, Krzysztof Pająk, Barbara Pszczółkowska – Kasten, Sławomir Ratajski, Barbara Redlińska, Marek Ruff, Tatjana Semane, Jan Skowron, Maria Sochaniewicz, Marek Sułek, Grzegorz Śmigielski, Anna Trochim, Stanisław Trzeszczkowski, Olga Wolniak.
Wystawę będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 13-19 oraz w soboty od 13 do 18.

Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu.  W Galerii można nie tylko kontemplować sztukę, ale również dokonać zakupu wystawionych prac. Galeria jest także miejscem organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu. Galerię wspierają: City Security oraz AM Art- Media Agencja PR.

ctdsp553