#HydropoliswDomu dla dzieci i młodzieży na czas korowirusa

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis zadbało o dzieci, młodzież i ich rodziców w czasie zawieszenia zajęć w szkołach i przygotowało masę atrakcji. Centrum wiedzy o wodzie nie działa stacjonarnie, ale na co dzień intensywnie pracuje i zmieniło się w Hydropolis online.

Wiola Samborska, menedżerka CEE Hydropolis, powiedziała: „Bardzo nam zależy na zdrowiu naszych gości i na tym, żeby zostali w domu, chcemy im pomagać przetrwać ten trudny czas, dlatego, korzystając z naszych doświadczeń z działalności edukacyjnej, opracowaliśmy projekt #HYDROwDOMU. Codziennie na profilu facebookowym @hydropoliswroclaw publikowane są treści wprowadzające w tematykę wody i wszystko, co jest z nią związane.”

Wrocławska atrakcja przygotowała i realizuje kilka dużych zagadnień, podzielonych na strefy tematyczne:

#HydroDoświadczenia,
najlepszą formą nauki jest zabawa, dlatego prezentowane są doświadczenia, które objaśniają prawa fizyki i chemii, przygotowane tak, żeby można było je wykonać w warunkach domowych. Zarówno video, jak i grafiki.

#HydroCiekawostki
wirtualne spotkania z maskotkami Hydropolis – ośmiornicą i rekinem oraz szalonym naukowcem, w których prezentowane są ciekawostki o wodzie i Centrum. Do tej pory opublikowano 10 odcinków 2 min.

#HydroZwiedzanie
raz w tygodniu publikowany jest wirtualny spacer w jednej z wybranych stref.
https://www.facebook.com/773564312790301/videos/259647521715629/

#HydroWiedza
wiadomości dotyczące otaczającej nas rzeczywistości oraz promowane są postawy proekologiczne i ważnych dla naszego zdrowia, takich jak chociażby mycie rąk.

#HydroNaPrzykład
podpowiedzi jak samodzielnie przygotować np. środki czystości, żele antybakteryjne.

Źródło: https://www.waszaturystyka.pl/hydropolis-dla-dzieci-i-mlodziezy-na-czas-korowirusa-hydropoliswdomu/