#HRwspiera firmy i pracowników w czasie kryzysu

Spółka HRlink wraz z partnerami z branży HR rozpoczęła wyjątkowy projekt skierowany do osób, firm i instytucji, które dotknął aktualny kryzys. #HRwspiera to akcja, która łączy wsparcie technologiczne i psychologiczne, proponując konkretne działania i realną pomoc zwalnianym pracownikom, firmom redukującym zatrudnienie oraz tym, które w dalszym ciągu rekrutują pracowników.

#HRwspiera to akcja będąca swoistym „opatrunkiem kompetencyjnym”, skierowanym do wszystkich członków organizacji, którzy muszą zmierzyć się z faktem zwolnień. Jej hasło przewodnie to „Nie żegnajmy, mówmy do zobaczenia”.

#HRwspiera firmy i pracowników

– Doskonale wiem, co czują osoby, które prowadzą firmę znajdującą się w trudnej sytuacji z powodu czynników zewnętrznych, są zmuszone zwalniać pracowników i bronić się przed bankructwem. Mając w pamięci moje własne doświadczenia z czasu kryzysu w 2008 roku, postanowiłem pomóc firmom i osobom, które dziś znalazły się w podobnej sytuacji, co ja wtedy – wyjaśnia motywy powstania projektu Arkadiusz Kuchto, prezes HRlink.

– Zwolnienie pracownika jest dla niego doświadczeniem dramatycznym, często naznaczonym ogromnym stresem oraz trudnymi emocjami. Jednocześnie warto pamiętać, że zwolnienia odciskają się również piętnem na przełożonych i pracownikach działów HR czy pracownikach pozostających w firmie. Nie kwestionujemy także przyczyn czy zasadności zwolnień w organizacjach, które zmagają się ze skutkami kryzysu. Naszą akcją chcemy odpowiedzieć na potrzeby wszystkich stron.

Poprzez platformę HRlink.pl firma przygotowała narzędzia dla osób zwolnionych, które poszukują nowej pracy. Mają one możliwość bezpłatnego skorzystania z bazy wiedzy, materiałów edukacyjnych (artykułów i wideo), kreatora CV, zdalnych szkoleń i warsztatów oraz zbioru aktualnych ofert pracy, publikowanych przez pracodawców, którzy dołączyli do akcji.