„Historia pewnej prowokacji” Tomasza Wołka – spotkanie z autorem

Tomasz Wołek, polski dziennikarz i publicysta polityczny, wydał swoją kolejną książkę „Historia pewnej prowokacji”. 8 lipca odbędzie się wieczór autorski online, podczas którego Tomasz Wołek opowie o swojej książce. Gościem specjalnym wieczoru będzie Adam Michnik, a rozmowę poprowadzi Jerzy Wysocki.

„Historia pewnej prowokacji” to publikacja odważna i bardzo osobista. Autor analizuje w niej działania Prawa i Sprawiedliwości, krytykując rządy ugrupowania zarówno w latach 2005-2007 jak i obecne. Tomasz Wołek w książce ostro diagnozuje środowisko polityczne oraz przedstawia sylwetki takich osób jak Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński czy Stanisław Cata-Mackiewicz.

Tomasz Wołek urodził się 14 października 1947 roku w Gdańsku. Jest polskim dziennikarzem, publicystą politycznym i komentatorem sportowym. W 1972 roku ukończył studia z zakresu historii na Uniwersytecie Gdańskim. W 1979 roku został działaczem Ruchu Młodej Polski, a w 1980 roku wstąpił do Solidarności. Od 1990 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Życia Warszawy”, a w latach 1993-1995 redaktora naczelnego. W 1996 roku został redaktorem naczelnym tygodnika „Życie”. Obecnie publikuje w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” i „Polityce. Jest autorem kilku książek o tematyce katolickiej, a także publikacji na temat piłki nożnej. W 2011 roku Tomasz Wołek został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 1997 roku został laureatem Nagrody Kisiela.

Wieczór autorski Tomasza Wołka okazji wydania książki „Historia pewnej prowokacji” odbędzie się w środę 8 lipca 2020 r. o godzinie 18:00.Gościem specjalnym wieczoru będzie Adam Michnik. Spotkanie poprowadzi Jerzy Wysocki. Spotkanie organizowane jest przez Fundację im XBW Ignacego Krasickiego w ramach cyklu spotkań on-line. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo z warszawskiej Galerii Delfiny. Link do spotkania jest dostępny pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=cCrbvRKUnak.

Adam Michnik urodził się 17 października 1946 roku w Warszawie. Jest polskim publicystą, eseistą, pisarzem, historykiem i działaczem politycznym. Był jednym z głównych działaczy opozycji demokratycznej w PRL. Od 1989 roku redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”. Jest kawalerem Orderu Orła Białego. Od 1980 roku działacz NSZZ „Solidarność”. W 1989 roku uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej. W latach 1989-1991 sprawował mandat posła na Sejm X kadencji.

Książkę „Historia pewnej prowokacji” Tomasza Wołka opublikowało Wydawnictwo Nieoczywiste. Wydawnictwo powstało w 2015 roku. Jego celem jest wydawanie publikacji polskich i zagranicznych autorów prezentujących wartościowe, niestandardowe, nowatorskie i „nieoczywiste” podejście do szeroko rozumianych nauk społecznych – ekonomii, politologii, finansów, historii, prawnych aspektów biznesu i ekonomii, włącznie z podręcznikami akademickimi i materiałami uzupełniającymi dla studentów.

Źródło: Agencja Informacyjna