Hasco-Lek S.A. troszczy się o dzieci przez cały rok

na zdjęciu kobiety i dzieci
Fundacja Hasco-Lek i pracownicy firmy są zaangażowani w różne projekty, których celem jest wspieranie najmłodszych. Źródło: Mat. prasowe.

Dla Hasco-Lek rok 2023 tradycyjnie upływał pod znakiem różnorodnych działań przysparzających dobrej energii otoczeniu, szczególnie wspierających dzieci, dla których los nie był łaskawy. Są wśród nich zarówno świąteczne wydarzenia, jest też pomoc trwająca nieustająco przez wszystkie miesiące.

Nowy Rok początkiem pomnażania dobra

Dla Hasco-Lek rok 2023 rozpoczął się Koncertem Noworocznym, który jest coroczną imprezą charytatywną, organizowaną przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. To szczególne wydarzenie połączone jest z aukcją charytatywną podarowanych dzieł sztuki, przekazanych przez artystów, władze lokalne i państwowe oraz wieloletnich przyjaciół Uniwersytetu.

Całkowity dochód z aukcji jest przekazywany na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Jest to najstarsze domowe hospicjum dla dzieci na Dolnym Śląsku, które zapewnia bezpłatną opiekę – lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, fizjoterapeutyczną – nieuleczalnie chorym dzieciom oraz wspiera rodziny. Od lat Hasco-Lek S.A. jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia, a jego Zarząd aktywnie uczestniczy w licytacjach na aukcji charytatywnej.

Fundacja Hasco-Lek i pracownicy na rzecz dzieci

Nie każde dziecko i młody człowiek otrzymuje szanse na zdrowe, pełne i szczęśliwe życie. A wiosna to również czas rozliczeń podatkowych. Pracownicy Hasco-Lek, jak co roku, chętnie włączyli się w przekazywanie 1,5% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Hasco-Lek.
Fundacja od lat wspiera podopiecznych różnych placówek. Wśród nich znajdują się m.in. dzieci z niepełnosprawnościami przebywające w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Piszkowicach na Dolnym Śląsku. Fundacja przygotowuje paczki okolicznościowe, dofinansowuje zakup sprzętu terapeutycznego, doposaża ośrodek w niezbędne pomoce logopedyczne, organizuje wolontariat. Wśród podopiecznych, na rzecz których organizowane są zbiórki 1,5% podatku, znajdują się m.in. pracownicy spółek z Grupy Hasco oraz ich bliscy, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi lub niepełnosprawnością.

Bieg Firmowy po zdrowie dzieci

Hasco-Lek już od 2017 roku aktywnie wspiera misję Biegu Firmowego. W roku 2023 uczestniczyło w wydarzeniu jako Sponsor Główny, dokładając swoją cegiełkę do promowania zdrowego trybu życia i niesienia pomocy. Bieg firmowy to sztafeta biegowa dla pracowników firm, w której każdy zawodnik 5-osobowej drużyny ma do pokonania dystans 5 km. Co ważne – bieg ma charakter charytatywny. Uczestnicząc w nim pomaga się podopiecznym Fundacji Everest.

W sztafecie wzięło udział ponad 11 tys. biegaczy i biegaczek. Wśród nich znalazło się aż 15 drużyn z całej Grupy Hasco. Niemal 50 dzieci pracowników pobiegło w Biegu Krasnala. Idea wydarzenia jest spójna z misją firmy – oprócz tego, że Hasco-Lek dba o zdrowie Polaków, lubi pomagać, bo ma to w swoim DNA.

Dobro dzieciom pod choinkę

Całoroczną pomoc zamyka klamrą dobroci świąteczny grudzień. Fundacja Hasco-Lek po raz kolejny zaprosiła pracowników do mikołajkowej drużyny wolontariuszy. A ci w odpowiedzi wspólnie przygotowali paczki świąteczne i wsparli mieszkańców Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Piszkowicach.

Podczas koleżeńskich zbiórek zostały zebrane dary: zabawki interaktywne oraz sensoryczne, artykuły higieniczne i pielęgnacyjne, kolorowanki, kredki, a także słodycze. W placówce przebywa 50. dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, również o znacznym i ciężkim stopniu. W zakładzie przebywają dzieci, które ze względu na stan zdrowia, stopień niepełnosprawności i trudną sytuację w rodzinie, często wymagają całodobowej opieki. Dla niektórych z nich to jedyny pełny rodzinnego ciepła dom, jaki mają.

Hasco-Lek ufundowało również paczki upominkowe z okazji Mikołajek dla dzieci z obszarów wiejskich – sołectwa w Wodnikowie Górnym. Są to szczególnie szlachetne przykłady działań składających się treść tego, co kryje się pod literą „S” w triadzie ESG.

Artykuł partnerski