Grupa Santander dla studentów i absolwentów

fot. Pixabay.com

Grupa Santander we współpracy z MIT Professional Education uruchamia program stypendialny „Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation”. Dzięki niemu 2 500 studentów i absolwentów uczelni wyższych z 14 państw skorzysta ze specjalistycznych szkoleń online w zakresie transformacji cyfrowej.

Program jest odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest podnoszenie szans na zatrudnienie studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, na coraz bardziej zdominowanym przez technologie cyfrowe rynku pracy. Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, 35% pracowników zatrudnionych w krajach OECD pracuje na stanowiskach, które nie odpowiadają ich umiejętnościom.

– Raporty Komisji Europejskiej podkreślają różnice w zakresie umiejętności cyfrowych studentów w porównaniu z wymaganymi na rynku pracy. Celem Banku jest wspieranie doskonalenia

tych kompetencji, by wchodząc na rynek pracy nie mieli problemu ze znalezieniem zatrudnienia – mówi Javier López, dyrektor ds. Social Impact w Santander Universidades.

Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation jest skierowany do studentów ostatnich dwóch lat studiów licencjackich lub magisterskich, a także absolwentów, którzy uzyskali dyplom w ciągu ostatnich pięciu lat. Program realizowany jest w 14 krajach – Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Peru, Puerto Rico i Urugwaju.

W pierwszym etapie zostanie wybranych 2 500 osób, które wezmą udział w 5-tygodniowych szkoleniach w języku hiszpańskim lub angielskim. Program skoncentrowany jest na tematyce przywództwa i innowacji, transformacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Metodyka zakłada praktyczne szkolenia online oraz blended learning (zintegrowaną formę kształcenia), obejmujące studium przypadku, nagrania wideo i inne materiały szkoleniowe, które umożliwią uczestnikom zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności.

Po ukończeniu pierwszego modułu, 300 najlepszych uczestników przejdzie do drugiego etapu szkolenia, które potrwa 8 tygodni i obejmie trzy obszary: technologię Blockchain, Cloud & DevOps (Continuous Transformation) i Machine Learning (uczenie maszynowe).

Wszyscy uczestnicy, którzy z sukcesem ukończą program otrzymają certyfikat MIT Professional Education block chain enabled certificate.

– Brak wystarczającej liczby pracowników z odpowiednimi umiejętnościami w dziedzinie technologii cyfrowych w UE i Ameryce Łacińskiej oznacza, że tysiące stanowisk wymagających takich umiejętności pozostaje nieobsadzonych. Nasza misja to dostarczanie wiedzy i doświadczenia MIT profesjonalistom na całym świecie, aby stali się oni liderami 4 Rewolucji Przemysłowej – mówi Bhaskar Pant, Dyrektor Wykonawczy, MIT Professional Education.

Kandydaci mogą się aplikować o stypendium poprzez formularz dostępny na stronie:https://www.becas-santander.com/en/program/becas-santander-for-mit-leading-digital-transformation do 15 marca 2020 r. Wszystkie informacje na temat stypendiów Santander są dostępne na stronie www.santander-grants.com.