Grupa LUX MED w gronie najbardziej pożądanych pracodawców 2018 roku

Grupa LUX MED po raz kolejny znalazła się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców w branży medycznej w 2018 roku. Most Attractive Employers to ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców przygotowywany przez międzynarodową firmę doradczą Universum.

Dojrzałe organizacje doskonale wiedzą, że rozwój pracowników ma bezpośrednie przełożenie na sukces biznesowy całej firmy. Naszym pracownikom stwarzamy możliwości uczestniczenia w wielu wyjątkowych projektach i tym samy zdobywania unikalnego na rynku doświadczenia – mówi dyrektor personalny w Grupie LUX MED, Dorota Sawicz. Ogromną wagę przykładamy do przestrzegania norm etycznych, podnoszenia standardów pracy i otwartej komunikacji. Każdego roku przeprowadzamy badania, dzięki którym lepiej poznajemy opinie pracowników i możemy się dla nich zmieniać – dodaje.

W tegorocznej edycji badania udział wzięło ponad 17,5 tysiąca studentów z 71 polskich uczelni wyższych, studiujących na 112 kierunkach. Studenci wśród najważniejszych czynników decydujących o wyborze pracodawcy wskazali wysokie zarobki (74 proc. wskazań), dobre perspektywy kariery (67 proc.), szkolenia i możliwości rozwoju (60 proc.), bezpieczeństwo zatrudnienia (57 proc.) oraz szacunek dla pracowników (55 proc.).

Cieszymy się z przyznanego wyróżnienia. LUX MED jest dziś liderem polskiego rynku prywatnych usług zdrowotnych i jednym z największych pracodawców w kraju, zatrudniającym ponad 14 tysięcy pracowników. Chcemy tworzyć wyjątkowe miejsce pracy, z którym pracownicy się identyfikują, są zaangażowani i mają wiele możliwości rozwoju. Warto dołączyć do zespołu LUX MED i związać z nami swoją przyszłość zawodową – mówi Prezes Grupy LUX MED, Anna Rulkiewicz.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Universum Awards 2018 odbyła się również debata, w której przedstawiciele Grupy LUX MED, TVN, Deloitte i IKEA podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami związanymi z rekrutacją i budowaniem marki pracodawcy.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 1 900 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 500 osób, około 6400 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.