Grupa LUX MED przejmuje ULTRAMEDIC Centrum Medyczne

LUX MED nabył 100% udziałów NZOZ ULTRAMEDIC Centrum Medyczne sp. z o.o. w Bielsku-Białej. Grupa powiększa tym samym liczbę swoich centrów medycznych do 208.

 

ULTRAMEDIC to duża i nowoczesna przychodnia ambulatoryjna, działająca na rynku usług medycznych od ponad 20 lat. Pacjentom zapewnia dostęp do szerokiego grona specjalistów, w tym m.in. z zakresu chirurgii, okulistyki, dermatologii, ginekologii, pediatrii i stomatologii. Placówka na przestrzeni ostatnich lat zyskała renomę uznanego świadczeniodawcy z zakresu medycyny pracy. Zatrudnia ok. 80 pracowników, w tym 60 lekarzy.

Umacniamy pozycję Grupy LUX MED w kolejnym regionie. Wchodzimy do nowego miasta, w którym już dziś mamy wielu pacjentów. Nowe centrum medyczne pozwoli nam znacząco zwiększyć ofertę na terenie Śląska i pobliskiego województwa małopolskiego. Bardzo się cieszę, że dołączają do nas nowi, uznani w lokalnym środowisku profesjonaliści – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

To kolejna inwestycja LUX MED na Śląsku na przestrzeni ostatnich miesięcy. We wrześniu Grupa otworzyła placówkę na ul. Francuskiej w Katowicach.