Grupa LUX MED i Bupa stworzyły specjalny program wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

Źródło: LUX MED/LinkedIn

Grupa LUX MED i Bupa, międzynarodowa firma z obszaru ochrony zdrowia której Grupa jest częścią, zainaugurowały specjalny Program Wsparcia Medycznego i Zawodowego dla uchodźców z Ukrainy. Program oparty jest na trzech filarach – pomocy doraźnej, leczeniu szpitalnym i rozwoju zawodowym. Oficjalnie otwarto też Centrum Medyczne dla Uchodźców, które mieści się w budynku Marriott w Warszawie.

W zakresie pomocy doraźnej LUX MED świadczy pomoc w ponad 270 centrach medycznych na terenie całego kraju. Teraz otwiera Centrum Medyczne dla Uchodźców zlokalizowane na Al. Jerozolimskich 65/67 w Warszawie. Znajdują się w nim gabinety pediatrii, internistyczne, ginekologiczne, zabiegowe czy opieki psychologicznej. W Centrum zatrudnienie znajduje również personel medyczny z Ukrainy.

W ramach filaru leczenia szpitalnego, LUX MED udziela obecnie pomocy w 13 placówkach, m.in. w Warszawie, Gdańsku czy Toruniu. To właśnie tam pacjenci z Ukrainy mogą kontynuować np. leczenie onkologiczne czy skorzystać ze specjalistycznej pomocy okulistycznej albo ortopedycznej. Przy Szpitalu LUX MED Onkologia w Warszawie na ul. Szamockiej powstał wiodący Oddział Pomocy Doraźnej obsługujący uchodźców.

Wsparcie dla pracowników i ich rodzin z Ukrainy

LUX MED zapewnia też wsparcie zawodowe pracownikom z Ukrainy. Pomaga im w przygotowaniu się do pełnienia zgodnej z kwalifikacjami roli w polskim systemie ochrony zdrowia, kiedy uwarunkowania prawne na to pozwolą. Prowadzi dodatkowe szkolenia medyczne, organizuje naukę języka polskiego i pomaga w kwestiach administracyjno-prawnych. Zatrudnienie mogą znaleźć m.in. lekarze, pielęgniarki i pozostały personel medyczny, a także pracownicy administracyjni. Zebrano już kilkaset zgłoszeń rekrutacyjnych, a pierwsi pracownicy znaleźli już zatrudnienie w strukturach naszej firmy.

Program jest finansowany przez Bupa, a działania są realizowane głównie przez Fundację LUX MED im. dr Joanny Perkowicz.

LUX MED tuż po wybuchu wojny na Ukrainie wprowadził na rynek pakiet „Pomoc dla Ukrainy”. Do tej pory skorzystało z niego ponad 21 tys. osób, zrealizowano 37 tys. usług. Lekarze i ratownicy medyczni Grupy wspierają działania Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz osób potrzebujących przebywających w bezpośredniej bliskości granicy. Grupa udziela także wsparcia przy relokacji rodzin pracowników z Ukrainy do Polski, zapewniając pomoc finansową i prawną.

Pomoc dla ukraińskich szpitali

Dzięki kontaktom ukraińskich lekarzy pracujących dotychczas w Grupie LUX MED, przy pomocy wyspecjalizowanych instytucji, firma stara się przekazywać niezbędne wsparcie materiałowe i sprzętowe dla szpitali prowadzących działania na terenie konfliktu. Klinice Uniwersyteckiej we Lwowie (dawnej Kliniki prof. Rydygiera) została przekazana m.in. karetka z pełnym wyposażeniem od gdańskiego szpitala Swissmed Grupy LUX MED.

Źródło: LUX MED/LinkedIn

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Źródło: LUX MED/LinkedIn