Grupa Eurocash z pierwszą „partią” wsparcia dla mieszkańców Ukrainy

Grupa Eurocash, wiodący hurtowy dystrybutor FMCG w Polsce, dołącza do firm działających na rzecz ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. We współpracy z Caritas Polska spółka przekazała już ponad 3 tys. paczek dla uchodźców, a w nich blisko 30 ton żywności. W bezpośrednią pomoc na granicy zaangażowała się też należąca do Grupy sieć mobilnych sklepów abc na kołach.

W poniedziałek 28 lutego z centrów dystrybucyjnych Grupy Eurocash w kierunku Leżajska i Lublina ruszyły pierwsze paczki z pomocą dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Grupa Eurocash nawiązała współpracę w tym zakresie z organizacją Caritas Polska, która zajmie się dystrybucją produktów wśród potrzebujących. W weekend przygotowano pierwsze 3 tys. paczek z produktami dla dzieci i dorosłych. W sumie znalazło się w nich 30 ton żywności i środków higienicznych, w tym: woda, konserwy, pampersy, podpaski, mydło, chusteczki, dezodoranty.

Grupa udziela wsparcia także w ramach abc na kołach. Sieć jest w bezpośrednim kontakcie z organizacjami pomocowymi i wysyła w pełni zatowarowane auta do tych miejscowości na granicy, w których pomoc jest najbardziej potrzebna. Akcji dedykowano w 100 proc. pięć samochodów – jeden z nich stacjonuje w Chełmie, po dwa w Zamościu i Przemyślu. Agenci-wolontariusze będą przewozić je do wyznaczonych miejsc na granicy lub baz noclegowych z lokalnych hurtowni Cash&Carry. Pierwsza tona żywności trafiła do punktów w Dorohusku, Hrebennem, Zosinie i Medyce już w poniedziałek 28 lutego. Z częścią produktów udało się dotrzeć za punkt zbiórki, pod samo przejście graniczne.