Gra miejska PKP CARGO potrwa do 30 października

Do środy, 30 października 2013 r, można wziąć udział w specjalnej grze miejskiej przygotowanej przez PKP CARGO w związku z pierwszym notowaniem akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To  nie jedyna atrakcja związana z tym historycznym wydarzeniem. Sympatycy kolei mogą do 30 października obejrzeć także film pt. „Tajemnica piątego wagonu” w technologii 5D.

PKP CARGO, lider kolejowych przewozów towarowych w Polsce i drugi pod względem pracy przewozowej w 2012 roku przewoźnik w Unii Europejskiej, w związku z pierwszym notowaniem akcji na GPW przygotował kilka atrakcji, w tym interaktywną grę miejską oraz pokazy filmu. Gra ma na celu przybliżenie jej uczestnikom informacji o kolei i debiutującej spółce, a film pt. „Tajemnica piątego wagonu” w mobilnym kinie PKP CARGO w technologii 5D zapewni wiele emocji.

– Giełdowy debiut PKP CARGO to w tej skali w branży wydarzenie bez precedensu w Polsce, chcemy więc zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy. Przygotowana z tej okazji gra terenowa ma na celu przybliżenie w atrakcyjny sposób kolejowego świata PKP CARGO – mówi Jacek Wnukowski, zastępca dyrektora Biura Promocji PKP CARGO.

Gra miejska rozpoczęła się w sobotę, 26 października i potrwa do dnia debiutu spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, czyli do 30 października 2013 r. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Warszawiaków i sympatyków kolei. Może w niej wziąć udział każdy, kto ma telefon komórkowy czy tablet z dostępem do internetu. PKP CARGO przygotowało specjalną aplikację internetową, poprzez którą uczestnicy zabawy mogą odpowiadać na pytania, dotyczące wiedzy o spółce i kolei. Największą liczbę punktów mogą zdobyć gracze, którzy przejdą całą trasę w jak najkrótszym czasie i prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania. Do udziału w grze zarejestrować się można na stronie http://gra-pkp-cargo.pl.

Uczestnicy mają do odwiedzenia 7 stacji na trasie przewozu wirtualnego kontenera: Punkt nadania (Siedziba PKP CARGO) – Port (Muzeum Kolejnictwa) – Terminal przeładunkowy  (PKP Ochota) –  Transport (Dworzec Centralny) – Terminal kontenerowy (PKP Śródmieście) – Centrum logistyczne (PKP Powiśle) – Punkt odbioru (Giełda Papierów Wartościowych). Miejscem startowym jest siedziba PKP CARGO przy ul. Grójeckiej 17 w Warszawie, a meta znajduje się przy budynku Giełdy Papierów Wartościowych (ul. Książęca 4). Na kolejnych stacjach gry rozmieszczone zostaną plakaty z podpowiedziami, dzięki którym uczestnicy będą mogli odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania związane z koleją i PKP CARGO. 50 graczy z najlepszymi wynikami zostanie nagrodzonych upominkami.

Ponadto PKP CARGO przygotowało jeszcze jedną atrakcję. Na mecie gry miejskiej (Giełda Papierów Wartościowych) do 30 października na wszystkich (nie tylko uczestników gry) czeka mobilne kino z kilkuminutowym seansem filmowym w technice 5D przygotowanym przez PKP CARGO.

– Film pt. „Tajemnica piątego wagonu” to poza obrazem w technice 3D, także spadające na widzów krople wody, industrialne zapachy, wibrujące fotele oraz pełna emocji podróż wśród śnieżnych zasp i prerii Dzikiego Zachodu. Mamy nadzieję, że film wszystkim się spodoba –  mówi Jacek Wnukowski.

Strona gry miejskiej PKP CARGO: http://gra-pkp-cargo.pl
Facebook PKP CARGO: http://www.facebook.com/pkpcargo