Gdynia pobiegnie z PKO Bankiem Polskim z okazji Dnia Europy

6 i 7 maja w Gdyni odbędą się sportowe obchody Dnia Europy. W ramach Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim zostanie rozegrany bieg na dystansie 10 km, marsze Nordic Walking oraz rywalizacje dla dzieci i młodzieży. Wszystkich zawodników zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Tomka, który uległ ciężkiemu wypadkowi i potrzebuje wsparcia.

 

Bieg główny na dystansie 10 km wystartuje w Gdyni w niedzielę 7 maja o godz. 10.00 na wysokości Narodowego Stadionie Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego 10. Tam znajduje się również meta. W zeszłym roku w biegu wystartowało 4484 uczestników.

Dzień wcześniej, w sobotę od godz. 10.00 przewidziane są marsze Nordic Walking – najpierw dla młodzieży, następnie dla dorosłych, a od 12.00 biegi młodzieżowe w kategorii starszaków, młodzików i juniorów. Na koniec o godz. 14.30 odbędzie się Bieg Malucha. 6 maja zawodnicy będą także mogli bezpłatnie skorzystać z wiedzy i pomocy ekspertów. W ramach trwającego expo w hali Gdynia Arena zaplanowano szereg prelekcji, m.in. na temat zasad odżywiania dla biegaczy oraz dzieci aktywnych sportowo czy też specjalistycznego treningu siłowego.

Bieg Europejski to jedna z czterech imprez wchodzących w skład cyklu PKO Grand Prix Gdyni sponsorowanego kolejny rok z rzędu przez PKO Bank Polski. Pozostałe to: Bieg Urodzinowy, który odbył się w lutym, Bieg Świętojański zaplanowany na noc z 9 na 10 czerwca oraz Bieg Niepodległości 11 listopada. W tym roku zawody odbywają się pod hasłem „Nie przestawaj biec”. Nowością jest rozłożenie Biegu Urodzinowego i Europejskiego na dwa dni, a także różne trasy każdego z biegów głównych na 10 km.

– To już drugi bieg w tym roku z cyklu PKO Grand Prix Gdyni, który wspiera PKO Bank Polski. Tym razem świętujemy na sportowo Dzień Europy. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników i zachęcam ich do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej. Ja również pobiegnę dla mojego imiennika Tomka – mówi Tomasz Piórkowski, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Gdyni.

Podczas imprez biegowych sponsorowanych przez Bank organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział we wszystkich zawodach w ramach Biegu Europejskiego w Gdyni będzie można pomóc 44-letniemu Tomkowi. Mężczyzna uległ wypadkowi, w wyniku którego złamał kręgosłup i ma niedowład nóg. Szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest podanie komórek macierzystych oraz rehabilitacja. Tomasz jest podopiecznym Fundacji „Avalon”.

Zaangażowanie zawodników, którzy odbiorą kartkę „biegnę dla Tomka”, przypną ją do koszulki i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na pomoc dla mężczyzny. Kartki  będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena: 5 maja w godz. 15.00-20.00 oraz 6 maja w godz. 8.00-20.00.

W akcji charytatywnej weźmie udział Sebastian Chmara, ambasador programu „PKO Biegajmy razem”, były lekkoatleta specjalizujący się w dziesięcioboju, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Sebastian Chmara nie tylko wystartuje w biegu głównym na 10 km, ale będzie także pacemakerem na 55 minut. Zawodników powita Karolina Gorczyca, ambasadorka programu „PKO Biegajmy razem”. Aktorka wręczy również najlepszym nagrody.

W 2016 r. w trakcie Biegu Europejskiego w Gdyni 842 biegaczy zaangażowało się w akcję charytatywną dla 5-letniego Leosia chorego na padaczkę. Dzięki temu chłopiec otrzymał od Fundacji PKO Banku Polskiego darowiznę na specjalistyczne łóżko i wózek. Od 2013 r. odbyły się 262 takie akcje, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 278 beneficjentów kwotą ponad 3,7 mln zł.

Zapisy internetowe na Bieg Europejski zostały zakończone, ale w dniach 5-6 maja będzie można zarejestrować się jeszcze w Biurze Zawodów. Organizator przewidział dodatkowe 150 pakietów na bieg główny, 100 na marsz Nordic Walking oraz 200 na biegi młodzieżowe. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje na temat cyklu PKO Grand Prix Gdyni znajdują się na stronie www.gpx.gdyniasport.pl.