Galeria Kordegarda: Kamienie na szaniec

Z okazji premiery filmu warszawska Galeria Kordegarda zaprasza na wystawę „Kamienie na szaniec w reżyserii Roberta Glińskiego na fotografiach Marcina Makowskiego”. Wystawa potrwa do dnia 9 marca br.

Dzisiaj w Teatrze Narodowym w Warszawie odbędzie się premiera filmu  „Kamienie na szaniec”, będącym jednym  z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i społecznych tego roku. Historię Rudego, Alka i Zośki przeniósł na ekrany kin Robert Gliński. Stworzył opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Film stał się także inspiracją niezwykłej wystawy.

Ekspozycja składa się ze zdjęć, które powstały podczas kręcenia filmu oraz kadrów filmowych. Autorem fotografii jest Marcin Makowski, który towarzyszył produkcji od pierwszego „klapsa”. Na tych kilkudziesięciu zdjęciach ujął pracę wszystkich zespołów – począwszy od reżyserskiego a skończywszy na dyżurnych planu. Praca przy „Kamieniach na szaniec” to kolejna, filmowa przygoda Makowskiego – fotograf ma na swoim koncie pracę przy takich produkcjach jak: „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego czy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy.

Więcej: www.kordegarda.org