Fundacja Medicover udostępnia „PoZdro!” online

Fundacja Medicover przenosi swój program „PoZdro!” online, aby podczas pandemii nadal wspierać zdrowy styl życia dzieci i młodzieży. Za pośrednictwem internetu organizuje otwarte zajęcia sportowe dla całych rodzin, które prowadzą wybitni sportowcy. Organizacja prowadzi również szkolenia zdalne dla pielęgniarek szkolnych z zakresu medycyny i psychologii. Do tej pory skorzystało z nich 500 osób ze 165 miast w całej Polsce.

Konieczność pozostania w domu może być sporym wyzwaniem dla dzieci i młodzieży. Część z nich rozpiera energia, u innych przeciwnie – pojawia się apatia i niechęć do działania. Dobrą odpowiedzią na obie te sytuacje jest aktywność ruchowa. Dlatego Fundacja Medicover rozpoczęła zajęcia sportowe online dla całych rodzin. Pod hasłem „Trenuj z głową” zaprasza na zajęcia prowadzone przez wybitnych sportowców: Joannę i Krzysztofa Staniszewskich, Joannę Różańską i Tomasza Balę.

Do ćwiczeń na żywo, można przyłączyć się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie  8:30 na Facebooku programu PoZdro. Nagrania z zajęć dostępne są na Facebooku oraz na stronie www.po-zdro.pl w zakładce „Bądź aktywny”. Program realizowany jest we współpracy z miastem Lublin.

Pandemia nie zatrzymała również działań Fundacji Medicover w zakresie programów profilaktycznych realizowanych w Gdyni, Wrocławiu i Jastkowie.

Pomimo wyjątkowej sytuacji, programy profilaktyczne prowadzone przez naszą fundację dla miast nie przestają działać. Zmieniliśmy sposób komunikowania się z uczestnikami. W formie online odbywają się obecnie spotkania indywidualne dla rodziców i dzieci z lekarzami, psychologami, dietetykami. Jest to ważne, aby proces wprowadzania nowych nawyków żywieniowych i sportowych nie został zachwiany. Szczególnie teraz, gdy czyha na nas sporo pokus, potrzebujemy dużej dawki motywacji. Zapraszamy chętnych do udziału w bezpłatnych warsztatach grupowych obejmujących m.in. komunikację empatyczną  w ramach klubu rodzica, czy w zajęciach dietetycznych dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, a także dla rodziców – mówi Kamila Szarejko, Kierownik Programów Fundacji Medicover.

W formie webinariów Fundacja Medicover organizuje szkolenia dla pielęgniarek szkolnych. Do tej pory skorzystało z nich 500 pielęgniarek szkolnych ze 165 miast z całej Polski. Program warsztatów został opracowany we współpracy z Pomorską Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych.

Po ponownym otwarciu placówek oświatowych, pielęgniarki szkolne wrócą do swoich stałych obowiązków, ale staną też przed zupełnie nowymi wyzwaniami. To m.in. do nich zwrócą się dzieci, które będą miały trudność z odnalezieniem się po przeżyciach,jakim wszyscy stawiamy czoła w obliczu pandemii. Nowe kompetencje z zakresu medycyny i psychologii, które zdobywają uczestniczki szkolenia, będą im bardzo potrzebne – mówi Karolina Kryszkiewicz, Koordynatorka Wdrożenia Projektu Elektronicznego Systemu Medycyny Szkolnej.