Forum Liderów Ochrony Środowiska już za nami!

6 czerwca 2024 roku w Park Hotel Diament Katowice odbyła się XVII edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska, pod hasłem „ESG: Droga do sukcesu w biznesie”. RaportCSR.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Był to niewątpliwie intensywny dzień, pełen fachowej wiedzy i inspirujących treści. Na uczestników czekały bowiem merytoryczne prelekcje dotyczące tematyki związanej ze zrównoważonym rozwojem, panel dyskusyjny, a także możliwość konsultacji z ekspertami. Nie zabrakło również okazji do nawiązania ciekawych kontaktów i wymiany doświadczeń.

Klimat – dlaczego ja?

Wydarzenie rozpoczęło się prelekcją inauguracyjną Donata Thomanka, Członka Zarządu SQD Alliance oraz Luka Palmena, Menedżera ds. Innowacji i Kooperacji SA&AM, zatytułowaną „Klimat – dlaczego ja?”. Prelegenci poruszyli palące kwestie zmian klimatu, podkreślając odpowiedzialność każdego człowieka i biznesu za działania na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Następnie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z prelekcjami różnych ekspertów, które obejmowały szeroki zakres tematów związanych z zrównoważonym rozwojem, w tym obowiązki raportowania ESG, adaptację do zmian klimatu, strategie dekarbonizacji, redukcję śladu węglowego, ekoprojektowanie, politykę cyrkularności, nowe instrumenty w unijnej polityce klimatycznej i wykorzystanie funkcjonalności systemu BDO.

Dyskusje panelowe i kawowe

Podczas tegorocznej edycji Konferencji odbył się także panel dyskusyjny z udziałem sześciu ekspertów, którzy odpowiadali na pytania zadawane przez moderatorkę wydarzenia, Joannę Dudę. Paneliści poruszyli szeroki zakres zagadnień związanych z ESG i zrównoważonym rozwojem, dzieląc się swoimi doświadczeniami i opiniami.

Przerwy kawowe stanowiły nie tylko okazję do relaksu i posiłku, ale również miejsce spotkań z ekspertami. Uczestnicy mogli skorzystać z konsultacji indywidualnych, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i poznać szczegółową ofertę partnerów wydarzenia.

Po zakończeniu ostatniej prelekcji przyszedł czas na podsumowanie i oficjalne zakończenie Forum Liderów Ochrony Środowiska. Organizatorzy podziękowali prelegentom, uczestnikom i partnerom za udział i zaangażowanie. Uczestnicy mieli również okazję do networkingu i wymiany doświadczeń w mniej formalnej atmosferze.

Edukacyjne ziarno

Była to niewątpliwie cenna okazja do poszerzenia wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, a także do nawiązania kontaktów biznesowych i skorzystania z fachowych konsultacji. Uczestnicy wysoko ocenili poziom merytoryczny prelekcji, wartość przekazanych treści i możliwość bezpośrednich konsultacji z ekspertami.

Jak zauważyła Justyna Kwiatkowska – ESG manager oraz specjalista ds. ochrony środowiska w SQD Alliance,  „wydarzenia takie, jak Forum Liderów Ochrony Środowiska są niezwykle istotne, szczególnie w kontekście rosnących wyzwań związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Świadomość zagadnień ESG w polskich przedsiębiorstwach wciąż pozostaje na niskim poziomie, a jednocześnie obowiązki w tym zakresie stale rosną. Dlatego tak ważna jest pilna i intensywna edukacja, która pomoże firmom sprostać nowym wymaganiom. Cieszę się, że mogłam współtworzyć to wydarzenie i zasiać ziarno, które z czasem kiełkując, zaowocuje pozytywną transformacją polskich przedsiębiorstw.”