Festiwal Nauki z BayLab

warsztaty_w_Baylab_fot11Blisko 100 miejsc dla dzieci i dorosłych przygotowano w salonie multimedialnym BayLab. Bayer zaprasza na popularnonaukowe warsztaty laboratoryjne, które odbędą się podczas największego warszawskiego święta nauki. Rejestracja rusza w poniedziałek 16 września na stronie www.baylab.bayer.com.pl.

Salon popularnonaukowy BayLab przygotował wiele atrakcji. Młodzi naukowcy własnoręcznie przeprowadzą doświadczenia z witaminą C, wykazując jej właściwości kwasowe i redukcyjne. Będą to m.in. test językowy, oznaczanie zawartości witaminy C w warzywach i owocach za pomocą pasków wskaźnikowych, zabawy kolorystyczne z witaminą C. Kulminacją będzie widowiskowa reakcja zegarowa – tzw. „zegar jodowy”. Goście będą korzystali z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz z nowoczesnego wyposażenia salonu. Hitem wśród małych badaczy będzie multimedialny stół dotykowy z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, specjalistycznym tworzywom. BayLab zaprasza dzieci od 8 roku życia; warsztaty będą trwały 30 min., udział jest bezpłatny (warunkiem jest potwierdzenie rejestracji przez organizatora).

Salon multimedialny BayLab to nowe miejsce promowania nauki, stworzone wiosną przez firmę Bayer. Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie związków nauki z codziennym życiem, zgodnie z motto firmy – „Science For A Better Life”.

– Po raz pierwszy weźmiemy udział w Festiwalu Nauki – jesteśmy wdzięczni organizatorom za to zaproszenie. Cieszymy się, że w ten sposób możemy jeszcze szerzej promować związki nauki z codziennym życiem  – mówi Monika Lechowska, Dyrektor Działu Komunikacji Bayer Sp. z o.o.

W BayLab odbywają się również regularne warsztaty dla szkół – od początku roku uczestniczyło w nich blisko 600 dzieci. Zainteresowanie jest ogromne (średnio na jeden termin zgłasza się osiem szkół). Choć wszystkie terminy są już zarezerwowane, to wszyscy chętni mogą śledzić BayLab na Facebooku. Znajdują się tu przykłady doświadczeń, które można wykonać w domu – to inspiracja dla całej rodziny!

Więcej informacji: www.facebook.com/BaylabPolska