Fajny czas Mamy

„Fajny czas Mamy” to społeczny projekt warszawskiego centrum handlowego Marywilska 44. Wspiera go Anna Dereszowska – utalentowana wokalnie aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, która z sukcesami łączy karierę zawodową z macierzyństwem.

Projekt „Fajny czas Mamy”, w ramach którego organizowane są bezpłatne warsztaty, dedykowany jest przyszłym mamom oraz mamom niemowląt i małych dzieci, które mierzą się z nowymi aktywnościami i zadaniami związanymi właśnie z rolą mamy. W warsztatach kobiety mogą uczestniczyć razem ze swoimi maluchami – w trakcie spotkań dzieci mogą bezpłatnie korzystać z sali zabaw Figlarium.

Projekt „Fajny czas Mamy” uzyskał aprobatę i wsparcie Anny Dereszowskiej – utalentowanej wokalnie aktorki filmowej, teatralnej i telewizyjnej, zawodowo związanej z Teatrem Dramatycznym w Warszawie oraz współpracującej z Teatrem Syrena i Studio Buffo. Anna Dereszowska prywatnie jest mamą 11-letniej Leny i 4-letniego Maksa.

Najbliższy warsztat pt. „Życie z małym dzieckiem – o rodzicielskich zmaganiach i wyzwaniach” poprowadzi Agnieszka Skoczylas – psycholog dziecięcy, potrójna mama, propagatorka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, karmienia piersią i zdrowego stylu życia. Instruktorka masażu Shantala i doula. Autorka bloga Blisko Dziecka, która na co dzień udziela rodzicom konsultacji w duchu Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz prowadzi poradnię opiekuńczo-wychowawczą.

Tematyka najbliższego spotkania poświęcona będzie także procesom rozwojowym dziecka w pierwszych sześciu latach życia. Jest to okres szczególnie istotny, gdyż w tym czasie w dziecku zachodzą ogromne przemiany – z bezbronnego noworodka zmienia się w autonomiczną i coraz bardziej świadomą jednostkę, która ma swoje cechy, potrzeby i emocje. Podczas warsztatu uczestniczki dowiedzą się m.in. jak reagować na złość dziecka, jak rozumieć dziecięce „nie”, czy też jakie zachowania świadczą o trudnościach dziecka, które warto skonsultować ze specjalistą.

Szczegółowo omówiona zostanie też kwestia zacieśniania więzi z dzieckiem, jego wychowania w duchu Rodzicielstwa Bliskości oraz równowagi w rodzinie, czyli stanu w którym potrzeby dziecka, jak i rodziców są zaspokajane.

– Jednym z filarów Rodzicielstwa Bliskości jest równowaga, która w każdej rodzinie będzie oznaczała co innego, która na różnych etapach rodzicielstwa będzie przybierała inny wymiar. Równowaga w rodzicielstwie polega na zachowaniu swoistego balansu między potrzebami wszystkich członków rodziny. To stan, w którym wszyscy są zadowoleni, spełnieni, mają przestrzeń na wyrażanie i realizację siebie – mówi Agnieszka Skoczylas.

Udział w warsztacie jest bezpłatny – wymagana jest wcześniejsza rejestracja: fajnyczasmamy@marywilska44.com.