Fabryka Mebli na Żywo: DREMA Dzieciom dla Ukrainy

Fot. Drema/Instagram

Podczas poznańskich międzynarodowych targów DREMA działać będzie Fabryka Mebli na Żywo. Wyprodukowane w niej zestawy mebli trafią do dzieci z domów dziecka w Ukrainie.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są jednymi z najważniejszych targów dla tej branży na świecie. Są też jedną z niewielu imprez, które nie zostały odwołane z powodu pandemii – targi odbywały się i w 2020, i w 2021 roku. Swój udział w targach zapowiedziało ponad 300 wystawców z 15 państw.

Fabryka mebli na żywo jest projektem Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupy MTP.

Zestawy mebli spod rąk studentek i studentów

Fabryka Mebli na Żywo będzie działała przez cztery dni targów. Studentki i studenci Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy pomocy robotów KAWASAKI, przygotują zestawy mebli. Będą one od razu pakowane i po DREMIE pojadą do Lwowa, do Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym obecnie przebywają dzieci z domów dziecka w Ługańsku i Doniecku.

Plan produkcyjny zakłada wytworzenie nawet trzydziestu zestawów mebli do pokoju dziecięcego. W skład zestawu wejdą łóżko z materacem, szafa garderobiano-bieliźniana i półki ścienne.

Fabryka Mebli na Żywo to charytatywna strona Targów DREMA. Podobnie jak w ubiegłych latach deklarujemy pełną otwartość na potrzeby firm i organizacji, które dołączą do akcji DREMA DZIECIOM dla Ukrainy – zapewnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor Targów DREMA.

Charytatywnej akcji DREMA Dzieciom z Ukrainy pomoże firma TopSolution, która zajmuje się wdrażaniem i tworzeniem informatycznych rozwiązań dla przemysłu. Udostępni ona swoją platformę do tworzenia internetowych konfiguratorów 3D – Variantic. Dzięki Variantic można wizualizować produkty i umożliwić użytkownikom ich konfiguracje w czasie rzeczywistym. Konfigurator potrafi również policzyć objętość, masę czy połączyć aktualną konfigurację z cennikiem i wyliczyć ostateczną cenę produktu.

TUTAJ można sprawdzić, jak meble będą się prezentować, a także – przy pomocy technologii AR – (rzeczywistości rozszerzonej), przenieść je do realnego świata.

Grupa MPT rozwija działania CSR

Działalność Fabryki Mebli na Żywo wpisuje się w politykę CSR prowadzoną przez Grupę MPT. – Społeczna odpowiedzialność biznesu jest istotnym elementem budowania strategii aktywności Grupy MTP, która od lat świadomie angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej i środowiska naturalnego. Działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu mają dla Grupy MTP priorytetowe znaczenie. Czujemy się odpowiedzialni wobec ludzi i środowiska – podkreśla w swej wypowiedzi, zamieszczonej na internetowej stronie Grupy MTP, Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu.

Do tej pory branża targowa nie była zbyt licznie reprezentowana w ramach Global Compact, szczególnie, gdy mówimy o polskim rynku. Chcemy to zmienić, a dzięki temu zmienić siebie. Dziś sukces firmy nie zależy wyłącznie od tego, co ona wytwarza i jak skutecznie to sprzedaje. Sukces firmy zależy również od tego, czy za daną firmą idzie siła dobra. Dobra rozumianego jako dbałość o sprawy wspólne – napisała Elżbieta Roeske, wiceprezes Zarządu Grupy MTP.

Źródło: Grupa MTP/Drema