Fabryka Broni „Łucznik” laureatem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów zbrojeniowych w Europie.

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. – jako jedyna z firm zbrojeniowych – została laureatem tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Konkurs, organizowany przez NSZZ „Solidarność”, objęty jest honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności” – w przypadku Fabryki była to Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.

Fabryka Broni atrakcyjnym i przyjaznym miejscem pracy

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia, tym bardziej że to sami pracownicy spółki wskazali nas jako tych, którzy zasłużyli na tę nagrodę – mówi prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom dr Wojciech Arndt. – Staramy się, by Fabryka Broni była atrakcyjnym i przyjaznym miejscem pracy, zwłaszcza, że to naszym pracownikom i ich zaangażowaniu w dużej mierze zawdzięczamy dzisiejszą pozycję na rynku.

Od kilku lat sukcesywnie wzrasta zatrudnienie w zakładzie, na co wpływ ma także zwiększona produkcja i nieustający rozwój Spółki. Wzrost liczby pracowników nie pozostaje bez znaczenia także dla realizowanego przez Spółkę projektu pod nazwą „Rozbudowa mocy wytwórczych Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o. o.”, którego celem jest podniesienie zdolności produkcyjnej zakładu.

Spółka, która funkcjonuje na różnych obszarach, zatrudnia blisko 600 pracowników wielu specjalizacji: od operatorów maszyn do obróbki, po konstruktorów, technologów, pracowników administracyjnych czy specjalistów np.: ds. finansów, logistyki, handlu czy marketingu.

Chętnie szukają pracy w Łuczniku

– Radom leży w zagłębiu obróbki mechanicznej, co ma wpływ na migracje pracownicze pomiędzy firmami produkcyjnymi. Ostatnie lata pokazują jednak, że to u nas pracownicy chętnie szukają pracy – mówi Seweryn Figurski, członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. – Z pewnością ma na to wpływ stabilność zatrudnienia, dodatkowe świadczenia, komfort pracy i bardzo dobra atmosfera panująca w naszym zakładzie.

Tegoroczna, XVI edycja konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wyłoniła 18 laureatów, spośród 33 zgłoszonych firm. Uroczystość wręczenia certyfikatów i statuetek odbędzie się – jak co roku – jesienią, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.