Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Społeczeństwo wciąż potrzebuje szerokiej edukacji, która ma na celu tworzenie systemu pomocy i usprawnień w życiu osób, które mierzą się z niepełnosprawnością.

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Fundacja ,,APROBATA’’ zaprasza na jego obchody 6 maja w formie transmisji online na profilu Facebook. Tematem przewodnim obchodów 6 maja będą nowoczesne rozwiązania w diagnostyce, terapii oraz aktywność osób cierpiących na choroby reumatyczne. Poruszone zostaną kwestie dostępności e-urzędów, jako ułatwienia w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych.

W dyskusji zaproszono:
  • Piotra Dąbrowskiego, Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie reumatologii na Podkarpaciu
  • lek. med. Ewę Tereszkiewicz, Specjalistę Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  • mgr Macieja Barana, fizjoterapeutę
  • gościa specjalnego, Natalię Barańską – dziennikarkę, prezenterkę oraz modelkę, chorą na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów oraz reumatoidalne zapalenie stawów

Podczas wydarzenia równolegle prowadzone będą darmowe porady przez Ekspertki dotyczące rynku pracy wśród osób z niepełnosprawnością. Wsparcia udzieli Fundacja Aktywizacja Oddział w Rzeszowie. Dyżurować będą na chacie na profilu Facebook oraz telefonicznie.

Źródło: Fundacja ,,APROBATA’’