Eurocash z największą w Polsce flotą aut hybrydowych

Ponad 400 Toyot Yaris Hybrid wyposażonych w system bezpieczeństwa Toyota Safety Sense trafi w tym roku do Grupy Eurocash, lidera na polskim rynku hurtowej dystrybucji produktów FMCG.

Toyoty Yaris Hybrid to pierwsze samochody z napędami alternatywnymi, które trafią do liczącej ponad 2300 pojazdów floty aut osobowych Grupy Eurocash. O ich wyborze zadecydowały zarówno kwestie ekologiczne, jak i ekonomiczne.
– Aspekty ekologiczne mają dla nas coraz większe znaczenie. W zeszłym roku wymienialiśmy w naszych magazynach oświetlenie na żarówki typu LED, znacznie poprawiające zużycie energii. Następnie zaczęliśmy przyglądać się ciężarówkom, w których nawet tak prosta czynność jak montaż owiewek znacząco redukuje opór powietrza, a co za tym idzie zużycie paliwa. Teraz przyszedł czas na znacznie większy krok, tj. zakup samochodów hybrydowych dla naszych pracowników. Co ciekawe, również w tym przypadku ekologia idzie w parze z ekonomią, gdyż całkowite koszty użytkowania samochodów hybrydowych są porównywalne do tych z napędami tradycyjnymi. Wierzę, że ta inwestycja będzie wyznacznikiem trendów również dla innych przedsiębiorstw w Polsce – powiedział Jacek Owczarek, Członek Zarządu Grupy Eurocash.

Auta, które trafią do Grupy Eurocash do końca 2017 roku, stworzą jedną z największych w Polsce firmowych flot samochodów z napędami alternatywnymi. Według Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) liczba auta hybrydowych we flotach polskich firm w roku 2016 wynosiła 416 sztuk. Oznacza to, że nowe auta hybrydowe w Grupie Eurocash niemal podwajają tą liczbę.

Jak twierdzi Sebastian Pechman, Kierownik Działu Floty w Toyota Bielany, która dostarcza samochody do flot największych firm w Polsce, hybrydowa Toyota Yaris to samochód doskonale wpisujący się w potrzeby Eurocash.
Dostarczamy 400 Toyot Yaris z napędem hybrydowym i automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów. Jest to nowy model, który dopiero będzie wchodził na polski rynek, innowacyjnie wyposażony w tym segmencie w system bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, czyli m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia PCS, automatyczne wycieraczki czy sygnalizację niezamierzonego opuszczania pasa ruchu. Samochody posiadają wszystkie udogodnienia, które powinny posiadać auta przeznaczone do pracy – dodaje Sebastian Pechman. Należy zaznaczyć, że pojazdy z napędem hybrydowym zużywają mniej paliwa, wydzielają mniej szkodliwych substancji i są cichsze niż klasyczne auta z silnikami spalinowymi.