Envirly będzie monitorować ślad węglowy PRECOP 28

Polska spółka technologiczna Envirly wesprze organizatora w procesie zbierania i segregowania danych oraz będzie monitorować ślad węglowy związany z wydarzeniem.
Polska spółka technologiczna Envirly wesprze organizatora w procesie zbierania i segregowania danych oraz będzie monitorować ślad węglowy związany z wydarzeniem.

Polska spółka technologiczna Envirly wesprze organizatora PRECOP 28. w procesie zbierania i segregowania danych oraz będzie monitorować ślad węglowy związany z wydarzeniem, które odbędzie się 5 i 6 października 2023 r. w Katowicach.

PRECOP 28, będące drugą edycją corocznej konferencji klimatycznej, ma na celu wypracowanie wspólnego stanowiska różnych środowisk wobec najważniejszych tematów omawianych podczas corocznych Szczytów Klimatycznych. W poprzedniej edycji PRECOP, która również miała miejsce w Katowicach, wzięło udział 1200 uczestników, w tym wysocy przedstawiciele agend ONZ i Unii Europejskiej, ambasadorzy i politycy.

Redukcja emisji CO2

W agendzie spotkania pojawią się najistotniejsze tematy związane z redukcją emisji CO2, polityką klimatyczną Polski i Europy, powstrzymaniem globalnego ocieplenia i łagodzenia już widocznych i wciąż narastających skutków katastrofy klimatycznej. W tym aspekcie szczególnego znaczenia nabiera partnerstwo PRECOP 28 z Envirly. To polska spółka technologiczna specjalizująca się w monitorowaniu śladu węglowego oraz dostarczaniu rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Envirly za pomocą swojego webowego narzędzia nie tylko obliczy i będzie monitorować ślad węglowy towarzyszący PRECOP 28, ale też wesprze debaty na temat bezemisyjnego transportu oraz przejścia gospodarki w system cyrkularny.

Organizatorzy zdecydowali się na podjęcie inicjatyw zmierzających do zminimalizowania swojego śladu węglowego. Takie podejście nie tylko stanowi wyraz troski o Planetę, ale także wpisuje się we współczesne trendy biznesowe. Zaangażowanie firm w ochronę środowiska naturalnego jest moralnym obowiązkiem i staje się kluczowym elementem budowania konkurencyjności na rynku. Przez podejmowanie tych działań, organizatorzy spełniają swoją ekologiczną misję oraz wzmacniają swoją pozycję w dynamicznym świecie biznesu.

Rzetelne dane o śladzie węglowym

– Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak ważne wydarzenie jak PRECOP 28, dostarczając rzetelne informacje na temat jego wpływu na nasze środowisko. Współpraca z organizatorami PRECOP 28 pozwoli na bardziej świadome podejście do wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi – mówi Mateusz Masiak, CEO Envirly – spółka wykorzystując swoją wiedzę i technologię, włącza się aktywnie do walki ze zmianami klimatycznymi, co współgra z celami PRECOP 28.

O spółce Envirly

Envirly to polska firma technologiczna oferująca innowacyjną platformę do zarządzania zrównoważonym rozwojem, śladem węglowym organizacji i produktów. Dzięki platformie przedsiębiorcy mogą stale śledzić i analizować wpływ firmy na środowisko, tworzyć raporty niefinansowe, a także podejmować działania dekarbonizacyjne nakierowane na zieloną transformację, jednocześnie generując pozytywny ekonomiczny zwrot z inwestycji.