Ekozbiórka w Parku Handlowym Franowo

Czasopisma i zeszyty sprzed lat, popsuty telewizor i lodówka zajmująca miejsce w piwnicy… Jak odzyskać cenną przestrzeń w domu i równocześnie zadbać o środowisko? Wystarczy przynieść 11 października elektroodpady, makulaturę oraz butelki PET na ekozbiórkę w Parku Handlowym Franowo naprzeciw sklepu IKEA. Drugie życie odpadom i powtórne wykorzystanie surowców zagwarantuje Stena Recycling.
Już za tydzień w sobotę 11 października, w godzinach 10:00 – 18:00 Park Handlowy Franowo zaprasza na ekozbiórkę. Znani ze swojej gospodarności poznaniacy będą mogli odzyskać cenną przestrzeń w domu i pomóc chronić środowisko. Jak? Robiąc jesienne porządki w mieszkaniu, w piwnicy oraz na strychu i pozbywając się starych gazet, szkolnych zeszytów, a także przestarzałego bądź popsutego sprzętu elektronicznego oraz pamiętając o butelkach PET. Wystarczy przynieść je na parking naprzeciw sklepu IKEA i oddać pracownikom firmy Stena Recycling. Za przyniesione surowce będą wydawane sadzonki kwiatów wg regulaminu. Ale uwaga – jest ich 1000 sztuk, więc nie warto czekać do ostatniej chwili.

Elektroodpady są cennym źródłem szkła, tworzyw sztucznych, stali, aluminium, miedzi i ołowiu. Można z nich odzyskać również złoto, srebro, pallad i miedź. Warto pamiętać, że polskie prawo nakazuje oddawanie ich w specjalnie wyznaczonych punktach. Surowiec wykorzystany w butelkach PET odnajdziemy w polarowej bluzie bądź kocu. Stare czasopismo przetwarza się zaś na nową gazetę lub papier toaletowy.

Warunkiem jest prawidłowa segregacja odpadów oraz zastosowanie nowoczesnych technologii pozwalających na ich jak najbardziej efektywne przetworzenie. Sztukę tę opanowała wywodząca się ze Skandynawii firma Stena Recycling, realizująca ekozbiórkę dla Parku Handlowego
Franowo.

W trakcie eventu będzie można zdobyć gadżety przygotowane przez Park Handlowy Franowo i sklep IKEA. Natomiast Stena Recycling zaprasza dzieci do udziału w konkursach z nagrodami – ekologicznego quizu i rzutu odpadami do celu. Firma zaplanowała także coś, co ucieszy wszystkich fanów motoryzacji– samochód przeznaczony do złomowania oraz drugi – osuszony z płynów i sprasowany w kostkę.

Uczestnicy ekozbiórki będą mogli dowiedzieć się, co dzieje się z wyeksploatowanym autem w stacji demontażu pojazdów, takiej jak STENA AutoZłom oraz w jak sposób zostaną wykorzystane odzyskane z niego surowce. Więcej informacji na stronach: http://www.franowo.parkhandlowy.pl/, www.IKEA.pl/Poznan,
www.stenarecycling.pl