EKOwolontariat, czyli sztafeta pomagania [Wideo]

ING prezentuje kolejny film z cyklu  #INGdlaEKO – inicjatywy ekologiczne wolontariatu ING i konkurs „Moje Środowisko” przygotowany przez ING Bank Śląski i Fundację ING Dzieciom, w ramach którego uruchomiono fundusz grantowy na ekoprojekty o wartości 400 tyś złotych.

Tym razem, wspólnie z dziennikarzem naukowym i miłośnikiem astronomii – Karolem Wójcickim z kanału Z głową w gwiazdach, bank zaprasza do obejrzenia relacji z Ogrodu Zmysłów w Śląskim Ogrodzie Botanicznym, nad którym – w ramach ekowolontariatów – pracowali również wolontariusze ING. „I chociaż dbanie o środowisko to wyścig, który nie ma końca, to warto wziąć w nim udział, by zmieniać świat małymi kroczkami. A im więcej osób bierze udział w sztafecie, tym lepsze mogą być efekty” – zachęca bank.

– W ING wierzymy, że warto pomagać i że dobro procentuje. Dlatego stworzyliśmy program wolontariatu dla naszych pracowników, który realizujemy w ramach dwóch konkursów – Dobry Pomysł oraz Moje środowisko. Podejmujemy działania przede wszystkim z myślą o dzieciach. Chcemy sprawić, żeby były uśmiechnięte i szczęśliwe, pomóc im, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas. Zyskujemy na tym wszyscy. Wolontariusze, bo pomaganie wciąga i daje ogromną satysfakcję. Zyskuje również samo ING, bo ma zaangażowanych pracowników. No i nie zapominajmy o środowisku naturalnym, na które mamy pozytywny wpływ – podkreśla Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego i Prezes Fundacji ING Dzieciom.

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił znanego dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii – Karola Wójcickiego, który jak nikt inny wie, że nie mamy planety B. Jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności, zarówno dla nas, jak i planety. Za strategię i koncept kreatywny cyklu #INGdlaEKO odpowiada agencja Dziadek do orzechów.

W ramach cyklu ukazały się już filmy: „Kultura OFFowa”, „EKOmural”, „EKOKsiążka”, „Zielona energia”, „Program Grantowy ING – pierwsza edycja”, „EKOrecycling w ING”, „EKObudynki ING”, „ING jest na FEST”, „Program Grantowy ING – druga edycja”.