Ekoflota banku BNP Paribas coraz liczniejsza

fot. materiały prasowe

W styczniu flota ekologicznych aut BNP Paribas poszerzyła się o kolejne 23 hybrydy. Zastąpiły samochody z tradycyjnym napędem używane przez krakowską sieci oddziałów.

W lutym kolejne przyjazne środowisku pojazdy „banku zielonych zmian” wyjadą na ulice Warszawy.

– Wybór miast nie jest przypadkowy – mówi Marek Andruchów, dyrektor biura administracji w banku BNP Paribas. – Kraków i Warszawa szczególnie cierpią z powodu złej jakości powietrza. Podobnie jak setki tysięcy innych mieszkańców tych aglomeracji, czujemy się odpowiedzialni za to, w jakich warunkach żyjemy i pracujemy. Stopniowe poszerzanie floty o auta ekologiczne to jedna z wielu inicjatyw, jakie bank podejmuje by ograniczać negatywny wpływ na środowisko. Odpowiedzialność w tym zakresie to jeden z czterech kluczowych filarów naszej Strategii CSR – dodaje.

Nowe samochody we flocie banku to hybrydowe Toyoty Yaris. W całej Polsce BNP Paribas korzysta blisko ze 100 takich samochodów, a niebawem dołączy kolejnych 30. Dzięki wdrożeniu pro-ekologicznej polityki sukcesywnie obniżamy emisję CO2 samochodów służbowych.

– Yaris należy do naszych najważniejszych modeli flotowych, a w tym roku wspiął się na sam szczyt segmentu miejskich samochodów, notując najwięcej rejestracji w tej klasie aut. W dużym stopniu przyczyniła się do tego wersja hybrydowa – to jedyna taka oferta w segmencie B. Hybrydy Toyoty spotykają się z coraz większym zainteresowaniem firm. Modele hybrydowe stanowią już 39% wszystkich samochodów opuszczających salony Toyoty w Polsce, a ich sprzedaż rok do roku wzrosła aż o 54% – podkreśla Mirosław Sochacki z Toyota Motor Poland.

Hybrydy Toyoty zużywają o kilka litrów paliwa mniej niż porównywalne auta benzynowe i emitują znacznie mniej szkodliwych substancji niż samochody z silnikiem Diesla. Przyczyniają się w ten sposób do ograniczenia smogu w miastach oraz emisji CO2. Badania ośrodków akademickich z różnych stron Europy, w tym Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Rzymskiego udowodniły, że Toyoty z napędem hybrydowym poruszają się w mieście na samym silniku elektrycznym co najmniej przez połowę czasu jazdy. Dzięki sukcesywnej wymianie samochodów służbowych na hybrydy, bank BNP Paribas systematycznie obniża emisję spalin swojej floty.

Nowe Yarisy są nie tylko niskoemisyjne, ale także ułatwiają codzienną pracę pracownikom banku za sprawą automatycznej skrzyni biegów, cichej pracy napędu i wsparcia systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Program Ekoflota nie ogranicza się tylko do konsekwentnej wymiany samochodów na hybrydowe. bank BNP Paribas, w ramach projektu Akademii Bezpiecznej Jazdy, regularnie organizuje szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i techniki doskonalenia jazdy dla kierowców, którzy korzystają z aut służbowych. W 2018 roku bank zaczął promować wśród swoich pracowników ideę carsharingu i carpoolingu, udostępniając również pracownikom odpowiednie aplikacje.

Z roku na rok bank BNP Paribas zauważa także znaczący wzrost świadomości kierowców, względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to potwierdzenie, że projekt Akademii Bezpiecznej Jazdy przynosi namacalne efekty.