Edukacyjna eko-aplikacja na smartfony

Firma PepsiCo działa zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju i stale poszukuje innowacyjnych sposobów pozwalających ograniczać swój wpływ na środowisko. PepsiCo angażuje się także w działania edukacyjne kształtujące proekologiczne zachowania konsumentów. Dlatego firma zleciła opracowanie edukacyjnej eko-aplikacji Up Up Hippo (upuphippo.com) na smartfony dla dzieci. Dzięki niej najmłodsi poprzez zabawę uczą się zgniatać plastikowe butelki po napojach.

Bohaterem Up Up Hippo jest sympatyczny niebieski hipopotam. Aby wprawić go w ruch i pomóc mu przeżyć przygodę wystarczy smartfon i plastikowa butelka po napoju. Zgniatając butelkę, gracz pomaga hipopotamowi latać, pływać, skakać i wreszcie ukończyć misję – wyrzucić plastikową butelkę do właściwego pojemnika.

Up Up Hippo to edukacyjne eko-wyzwanie dla dzieci. Dzięki aplikacji uczą się, że zgniecione opakowanie plastikowe zajmuje mniej miejsca w śmietniku, a dbanie o naturalne środowisko może być przyjemnością. Eko-gra stanowi więc pomoc dla rodziców w wyrabianiu w pociechach pożytecznych nawyków.

„W PepsiCo dbamy o zmniejszanie wpływu naszej firmy na środowisko. Częścią tego zobowiązania jest edukowanie dzieci w zakresie ekologii. Najmłodsi najszybciej uczą się przez zabawę, a dzięki aplikacji Up Up Hippo mogą przekonać się, że proste czynności, jak zgniatanie butelek są bardzo potrzebne. W ten sposób kształtują w sobie nawyk prawidłowego gospodarowania plastikowymi odpadami” – powiedziała Małgorzata Skonieczna, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej na Europę Centralną, PepsiCo.

Niezgniecione butelki plastikowe zwiększają o 80% objętość śmieci, co skutkuje częstszym transportem odpadów i większą emisją dwutlenku węgla do atmosfery. Obecnie wiele osób wciąż nie zgniata butelek plastikowych przed ich wyrzuceniem. Wspólna zabawa rodziców i dzieci przy Up Up Hippo może pomóc zmienić ten stan z korzyścią dla środowiska.

Up Up Hippo jest dostępne w wersjach na iOS i Android:
iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/up-up-hippo/id1106487874
Google Play: https://goo.gl/MnBEln