e-faktura=wyższa kultura

2100 drzew i ponad 400 wolontariuszy do ich posadzenia – to finał tegorocznej akcji „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach której pracownicy Grupy Raben z rodzinami i przedstawicielami Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz fundacją Aeris Futuro realizują nasadzenia w imieniu klientów firmy. Tegoroczna akcja odbyła się w sobotę 23 marca 2019 r. nad jeziorem Chomęcickim w Wielkopolsce.

 

Akcja nasadzania drzew przez pracowników Raben z rodzinami, lokalną społeczność oraz fundację Aeris Futuro odbyła się już po raz szósty. Tym razem wolontariusze spotkali się w okolicach jeziora Chomęcickiego pod Poznaniem, aby posadzić 2100 różnorodnych drzew i krzewów, w tym owocowe i miododajne, stanowiące również wartość dodaną dla egzystującej na okolicznych terenach fauny. Sadzonki zneutralizują w ciągu całego cyklu życia 1575 ton CO². Jednak aspekt proklimatyczny to nie jedyny cel tych nasadzeń… Mają one również charakter integracyjny.

W tym roku ponad 100 pracowników firmy zabrało ze sobą swoje rodziny i znajomych, aby wspólnie sadzić drzewa, spędzić czas na świeżym powietrzu i przywitać wiosnę. Na uczestników czekała moc atrakcji: marsz edukacyjny po lesie, warsztaty z robienia domków dla ptaków pod okiem eksperta, warsztaty twórcze z eko-zabawek, a także wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

„Bardzo się cieszę z przebiegu tegorocznej akcji.” – powiedział Jakub Krzewina, CSR manager z Grupy Raben – „Wspaniale, gdy przestrzeń do integracji stanowi wspólne działanie – tym lepiej, gdy wolontariusze robią coś dobrego dla środowiska. Do tego możliwość budowania świadomości poszanowania środowisko naturalnego przez zabawę i udział w warsztatach lub marszu edukacyjnym. A to wszystko w imieniu klientów Grupy Raben – dzięki ich rezygnacji z papierowych faktur, mogliśmy wspólnie posadzić ponad 2000 drzew.”

Sadzenie drzew to ukoronowanie offsetowego programu „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach którego Grupa Raben stara się zachęcić do proekologicznej postawy i przekonać swoich klientów o wyższości e-faktur nad jej papierowymi odpowiednikami. Każda zgoda przejścia na e-fakturę to jedno posadzone drzewo w imieniu klienta. W 2018 roku aż 2100 firm zgodziło się zrezygnować z papierowych faktur na rzecz ich elektronicznej wersji, dlatego w sobotę, 23 marca 2019, pracownicy mogli posadzić w ich imieniu właśnie taką ilość drzew. Akcja nasadzania została przeprowadzona wspólnie z Wielkopolskim Parkiem Narodowym oraz fundacją Aeris Futuro.

„Był to dzień, który na trwałe zapisał się w naszych sercach – cudowna pogoda, świetna ekipa, praca z misją, extra zabawa. Wielkie uszanowanie dla Dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego – Zbigniewa Sołtysińskiego, Prezesa Grupy Raben – Ewalda Rabena oraz Dyrektora Generalnego Raben Logistics Polska – Janusza Anioła za zaangażowanie i czynny udziału.” – podsumowuje sobotnią akcję Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro.

Grupa Raben prowadzi nasadzanie drzew w ramach programu „e-faktura=wyższa kultura” od 2014 roku, w tym czasie łącznie udało się posadzić ponad 13 000 drzew.