Dzień Ziemi powinien trwać cały rok

Dzisiaj na całym świecie obchodzone jest 50-lecie Dnia Ziemi – coroczne święto, które jednoczy całą planetę, aby wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska. Podejmowanie wspólnych przedsięwzięć i globalnej odpowiedzialności za Ziemię ma na celu ochronę naszej planety nie tylko dziś, ale każdego dnia.

Ograniczenie aktywności firm i produkcji wpływa na mniejsze zużycie prądu, podobnie jak rzadsze przemieszczanie się sprawia, że mniejsza jest emisja zanieczyszczeń z sektora transportu. Na stan środowiska i zasobów naturalnych wpływają także nasze codzienne nawyki domowe. Eksperci z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi apelują o rozsądne korzystanie z wody podczas mycia rąk oraz staranną segregację odpadów takich jak maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki.

W czasach ogólnego niepokoju o niepewną przyszłość, ważne jest, abyśmy troszczyli się o siebie nawzajem – bez wyjątków. Nie zapominajmy o tych, którzy wciąż nas potrzebują. Ty również możesz pomóc – wspierając nasze działania lub dokonując symbolicznej adopcji jednego z zagrożonych gatunków – zachęca WWF.