Dziecięcy Wieczór Marzeń w warszawskim ZOO

logo_koleje_mazowieckieJuż po raz 9., z okazji Dnia Dziecka, Fundacja Dziecięca Fantazja we współpracy z warszawskim ZOO organizuje imprezę pod hasłem „Wieczór Marzeń”. Partnerem imprezy odbywającej się 7 czerwca są również Koleje Mazowieckie.

Akcja ma charakter międzynarodowy i odbywa się na terenie ogrodów zoologicznych w wielu krajach. W tym szczególnym dniu ogrody zoologiczne na świecie nieodpłatnie zapraszają wyjątkowych gości – nieuleczalnie i przewlekle chore oraz niepełnosprawne dzieci. Organizatorzy przewidują przybycie 200 chorych dzieci z okolic Warszawy, które przyjdą na imprezę wraz z rodzinami bądź opiekunami. Tego dnia warszawski ogród zoologiczny stanie się krainą marzeń i fantazji dla ciężko chorych dzieci i ich bliskich. Na co dzień ich życie nie jest łatwe i rzadko mają powody do radości. Wiele z nich nigdy nie było w ZOO, inne dzieci od wielu miesięcy odliczają dni do tego wyjątkowego dnia – Ich święta.

Podczas wieczoru dzieci i zaproszeni goście będą mieli możliwość poznania z bliska życia zwierząt. W tym roku „Wieczór Marzeń” zorganizowany jest w klimacie wioski afrykańskiej. Dzieci będą mogły uczestniczyć także w wielu ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie ogrodu. Będzie możliwe m.in. bliskie spotkanie z mieszkańcami zoo, obejrzenie przedstawienia dziecięcego w wykonaniu aktorów z teatru Lalka, gra na bębnach. Atrakcją będzie wioska afrykańska z tematycznymi szałasami, a w nich: malowanie buziek – studio wizażu, zaplatanie warkoczyków, tatuaże. Będzie można także obejrzeć wóz strażacki i policyjny, zrobić zdjęcie ze znanym aktorem oraz upiec na ognisku kiełbaski i ziemniaki. Nie zabraknie również owocowego poczęstunku, upominków i innych atrakcji.

Źródło: Koleje Mazowieckie