Dzieci z wrocławskich domów dziecka na obozie aikido

Zakończył się letni obóz Aikido Aikikai w Nowej Bystrzycy. Wzięło w nim udział m.in. 20 dzieci z wrocławskich domów dziecka. Było to możliwe dzięki finansowemu wsparciu Futuro Finance i Fundacji Czynów Szlachetnych.

Dzięki wsparciu Fundacji Czynów Szlachetnych do obozowiczów dołączyła dwudziestka dzieci z wrocławskich domów dziecka. Sportowe wakacje spędziły w Nowej Bystrzycy. Tam pod okiem instruktorów Klubu Aikikai Wrocław zgłębiały tajniki aikido. Wyjazd podzielono na dwa turnusy: dziecięcy i młodzieżowy. To pozwoliło na efektywniejszą naukę i współpracę w grupach.

Pomoc w organizacji i wsparcie finansowe dla takich inicjatyw jest dla nas niezwykle ważne. Pomimo dobrej organizacji ośrodków wychowawczych, jakimi są domy dziecka, projekty, które dają możliwość socjalizacji z rówieśnikami, są bardzo potrzebne.
-podkreśla Agata Brucko-Stępkowska, prezes zarządu Fundacji Czynów Szlachetnych i Futuro Finance.

Trening aikido pomaga budować relacje i nawiązywać przyjaźnie, rozwija emocje i uczy funkcjonowania w społeczeństwie. Dzięki zabawie pobudza się wyobraźnia, rozwija kreatywność i elastyczność myślenia.

– Mam nadzieję, że większość dzieci pozostanie z wrocławskim aikido na dłużej i przerodzi się to w prawdziwą pasję – podsumowuje Agata Brucko-Stępkowska.

Był to już dziesiąty obóz aikido zorganizowany przez Fundację Mały Samuraj i Klub Aikikai Wrocław. Po raz drugi w przedsięwzięcie zaangażowały się Fundacja Czynów Szlachetnych i Futuro Finance. Poza sfinansowaniem wyjazdu 20-osobowej grupy dzieci i młodzieży firma ufundowała także odzież sportową.

Fundacja Czynów Szlachetnych wspiera kreatywne inicjatywy i projekty społeczne, które przynoszą długofalowe i pozytywne skutki dla lokalnych społeczności. Jest oddolną inicjatywą pracowników Futuro Finance, bardzo wspieraną przez Agatę Brucko-Stępkowską, prezes zarządu Fundacji Czynów Szlachetnych i Futuro Finance.