Dynamiczny rozwój CSR

Odpowiedzialny i zrównoważony biznes (ang. CSR – Corporate Sustainability and Responsibility) to dynamicznie rozwijająca się dziedzina zarządzania organizacjami i ich wpływem ekonomicznym, społecznym i środowiskowym. Firmy w Polsce coraz częściej poszukują wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą osiągnąć sukces we wdrażaniu działań CSR i komunikacji o ich – informuje portalspozywczy.pl.

Na Polskim rynku z każdym rokiem przybywa raportów przedstawiających wyniki pozafinansowe firm. Jeszcze w 2008 roku swoje raporty CSR wydało zaledwie 16 firm w Polsce, natomiast do końca 2012 roku liczba raportujących organizacji wzrosła do 41. W raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013, wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu już 106 firm prezentowało 262 dobre praktyki z zakresu odpowiedzialnego zarzadzania aspektami CSR.

W krajach Europy Zachodniej liczby dotyczące raportów CSR są znacznie wyższe. Do bazy raportów Global Reporting Initiative w 2013 roku zgłoszono 108 raportów firmy niemieckich i 52 raporty firm z Wielkiej Brytanii. Na 27 wiodących giełd światowych, 15 posiada indeksy odpowiedzialnego biznesu, a Komisja Europejska już w 2011 roku ogłosiła strategię CSR na kolejne lata. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się, że raportowanie o ładzie organizacyjnym oraz wpływie społecznym i środowiskowym firm stanie się obowiązkowe dla wszystkich krajów Unii.

Więcej: www.portalspozywczy.pl