Drzewa od Nestlé

nestle-logo-pionPrzedstawiciele kaliskiego zakładu WINIARY, należącego do Nestlé Polska S.A., w trosce o rozwój obszarów zielonych Kalisza, po raz kolejny ufundowali i posadzili drzewa liściaste na terenie miasta, w tym roku przy ul. Harcerskiej. Inicjatywę zrealizowano 12 czerwca 2013 r. przy okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego.

“Podstawą dla zrozumienia roli drzew w miejskim ekosystemie są korzyści, których dostarczają. Podnoszą jakość naszego życia. Dzięki nim oddychamy czystszym powietrzem, mamy naturalną barierę przed hałasem ulicznym, a estetyka przestrzeni publicznej ulega znacznej poprawie. Ponadto przyczyniają się do retencji wody. Tegoroczne, wysokie opady atmosferyczne niewątpliwie wskazują na istotę tej funkcji. Dlatego warto podejmować oddolne inicjatywy zalesiania naszego otoczenia. Jako firma od 18 lat związana z Kaliszem i zaangażowana w jego środowisko naturalne, nie tylko sadzimy drzewa. Gasimy także światło przy okazji Godziny dla Ziemi czy też cyklicznie sprzątamy las Winiarski. Dzięki tego typu akcjom wspieramy politykę ekologiczną miasta oraz kształtujemy odpowiedzialne podejście do środowiska, przypominając mieszkańcom i sobie samym, że należy o nie dbać codziennie” – mówi Katarzyna Granat, Specjalista ds. Środowiska w Nestlé Polska S.A.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego mają na celu nie tylko edukowanie w zakresie odpowiedzialnego podejścia do ekologii, ale również szerzenie świadomości na temat racjonalnego gospodarowania żywnością. Temat przewodni inicjatywy – Myśl.Jedz.Oszczędzaj – ma zachęcić konsumentów do dokonywania świadomych i racjonalnych zakupów żywności – tak, by zredukować do minimum jej marnowanie, a tym samym efekty ekonomiczne i środowiskowe.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach, w tym w Polsce. Świętujące go państwa swoją aktywną postawą przypominają o konieczności zachowania równowagi pomiędzy postępującym rozwojem cywilizacyjnym a dbałością o ochronę środowiska naturalnego.

Źródło: Nestlé Polska S.A.