Dow Polska i Fundacja Habitat for Humanity Poland kontynuują współpracę

Dow Polska w 2016 roku po raz kolejny współpracuje z Habitat for Humanity Poland. W ramach partnerstwa Dow wesprze finansowo projekt kooperatywy mieszkaniowej zainicjowany przez Fundację. Jego celem jest pomoc 8 rodzinom z problemami lokalowymi w wybudowaniu wielorodzinnego budynku mieszkalnego.

Równolegle do wsparcia finansowego udzielonego przez firmę, pracownicy Dow Polska zaoferowali swój czas i umiejętności, by wspólnie z HfH Poland zrealizować projekt kooperatywy mieszkaniowej. To nie pierwsza tego typu inicjatywa pracownicza. Pod koniec marca 14 wolontariuszy Dow prowadziło prace wykończeniowe na strychu jednej z warszawskich kamienic. W ramach akcji ochotnicy kładli i szlifowali gładzie szpachlowe, malowali pomieszczenia i prowadzili lekkie prace rozbiórkowe.

Projekt remontu strychu jest wspierany przez Dow od 2014 roku. Jego celem jest stworzenie mieszkań wspomaganych dla młodych osób, które wychodzą z pieczy zastępczej i wchodzą w dorosłe życie.  W ramach inicjatywy na strychu kamienicy powstało 7 samodzielnych kawalerek, za które ich mieszkańcy będą ponosić symboliczne opłaty. Mieszkania zostaną przekazane pierwszym najemcom jeszcze w tym roku.

Jesteśmy dumni, że nasi pracownicy stale angażują się w aktywności społeczne. Jako firma o zasięgu globalnym, ale działająca lokalnie, czujemy się odpowiedzialni za wsparcie społeczności, w której jesteśmy obecni. Dlatego zachęcamy pracowników, by jak najczęściej wspierali lokalne inicjatywy. A oni naprawdę chętnie oferują swoją pomoc potrzebującym” – mówi Robert Stankiewicz, prezes Dow w Polsce i krajach bałtyckich.

„Dzięki hojnemu wsparciu finansowemu ze strony Dow i zaangażowaniu pracowników firmy mogliśmy po raz kolejny zrobić coś dobrego dla innych. Prace wykonane przez wolontariuszy nie tylko przyspieszyły proces renowacji strychu, ale też pozwoliły nam na znaczne oszczędności, które możemy wykorzystać na kolejnych etapach projektu. Jest nam ogromnie miło, że możemy współpracować z tak dużą i tak zaangażowaną społecznie firmą” – mówi Justyna Kalita, Fundraising Manager Habitat for Humanity Poland.

Firma Dow wspiera działania Habitat for Humanity również globalnie. W ramach tegorocznej współpracy Dow przekaże wsparcie w postaci środków finansowych, produktów firmy oraz wolontariatu pracowniczego. W ramach zobowiązań podjętych w roku 2016 Dow przekaże przeszło 1,4 miliona dolarów na planowaną realizację 43 projektów budowy budynków mieszkalnych oraz innych kluczowych inicjatyw na całym świecie, dzięki którym 162 rodziny zyskają dach nad głową. Partnerstwo między Dow a Habitat for Humanity trwa już od 34 lat. W tym czasie firma pomogła zbudować domy, by poprawić warunki życia ludzi w 33 krajach na 6 kontynentach.