Dotknij przyszłości z „Jutronautami”

Jak wygląda wnętrze stacji kosmicznej? Jak przebiega rozmowa z robotem? Na czym polega creative coding? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można samodzielnie poszukać podczas wyjątkowego wydarzenia pt. „Jutronauci”. Finał drugiej edycji projektu „Gazety Wyborczej”, obejmujący warsztaty, dyskusje i prezentacje, odbędzie się już 17 listopada br. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Trwają zapisy na to bezpłatne wydarzenie!

W sobotę, 17 listopada br. nowo otwarty budynek „Butelkownia” Centrum Praskiego Koneser opanują „Jutronauci”. Kim są? To ludzie z wizją i ciekawymi pomysłami, kreatywni twórcy – przedstawiciele świata nauki i biznesu, którzy na co dzień szukają rozwiązań problemów jutra, wynikających z dynamicznego rozwoju technologii i jego wpływu na naszą rzeczywistość.

W ramach wydarzenia „Jutronauci” będzie można nie tylko zobaczyć kosmiczne instalacje („Mars 2030”) i poznać sztukę przyszłości (m.in. stworzoną z zastosowaniem creative coding), ale także doświadczyć wirtualnej rzeczywistości, wziąć udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla dzieci (budowanie LEGOrobota czy oparte o fotografikę zajęcia kreatywne), a przede wszystkim poznać i posłuchać prelegentów, których wiedza i pomysły zaskakują i inspirują. Podczas rozmów redaktorów „Gazety Wyborczej” z ekspertami i Jutronautami uczestnicy wydarzenia usłyszą ciekawostki o eksploracji kosmosu, społecznych i klimatycznych wyzwaniach przyszłości, koegzystencji ludzi i robotów oraz o sztuce i medycynie jutra.

Gośćmi wydarzenia będą także uczestnicy i mentorzy konkursu stypendialnego „Bilet za horyzont”, którego rozstrzygnięcie nastąpi właśnie 17 listopada br. Konkurs już od pierwszej edycji projektu „Jutronauci” jest jego osią, pozwalając na wspieranie młodych innowacyjnych twórców – przyszłych Jutronautów w ich dalszym rozwoju. Dbają o to mentorzy, którymi w tym roku byli Sebastian Kulczyk (biznes), Piotr Voelkel (biznes/design), Artur B. Chmielewski (astronautyka/biznes), Mikołaj Stroiński (biznes/muzyka), Agnieszka Labus (architektura/społeczeństwo), Dariusz Jemielniak (nauka/zarządzanie wysokimi technologiami).

Rozmowy i prezentacje podczas finału II edycji „Jutronautów” potrwają od 10.00 do 15.00. Wydarzenie poprowadzą: Kamila Kalińczak – redaktor naczelna Instytutu Dobrego Życia, projektu „Wysokich Obcasów” i Vadim Makarenko – szef projektów BiQdata i Sonar „Gazety Wyborczej”.  Szczegółowy plan i opis wszystkich atrakcji dostępny jest na stronie serwisu dedykowanego akcji: Wyborcza.pl/Jutronauci.

Wydarzenie „Jutronauci” jest otwarte dla publiczności – wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie: bilety.cojestgrane24.pl/jutronaucifinal Organizatorzy zapraszają dużych i małych miłośników nowoczesnych technologii i inteligentnych rozwiązań problemów jutra. Dzieci będą mogły konstruować robota z klocków LEGO, a także wziąć udział w autorskich warsztatach kreatywnych nagradzanego w polskich i międzynarodowych konkursach fotografa, architekta i pilota Kacpra Kowalskiego.

Więcej informacji o projekcie – Wyborcza.pl/Jutronauci