Doskonałe wyniki EPP na JSE w 2018 r.

EPP, spółka inwestującą w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce, przyniosła inwestorom na giełdzie w Johannesburgu (JSE) roczną stopę zwrotu w wysokości 21%. Oznacza to najwyższy wynik wśród spółek indeksu nieruchomości na tym parkiecie i stanowi znaczącą różnicę w porównaniu do rocznego wskaźnika referencyjnego indeksu (SAPY) na poziomie -25%.

Prezes EPP, Hadley Dean, stwierdził, że ten korzystny wynik potwierdza skuteczność strategii rozwoju spółki. – Koncentracja na nieruchomościach handlowych zlokalizowanych w Polsce daje nam wyraźną przewagę nad konkurentami, posiadającymi ekspozycję także na innych rynkach, które nie są tak mocne jak rynek polski – powiedział Dean.

Według danych Anchor Stockbrokers, EPP jest jedną z zaledwie kilku spółek z rynku nieruchomości notowanych na JSE, które w ubiegłym roku zapewniły inwestorom pozytywne zwroty z posiadanych akcji. Podczas debiutu na JSE w sierpniu 2016 r. spółka ogłosiła strategię skupiania się na rynku nieruchomości handlowych. Od tego momentu do chwili obecnej EPP podwoiła wielkość swojego portfolio, dodając w samym 2018 r. ponad 240 000 m² powierzchni do wynajęcia (GLA) i zwiększając całkowitą wartość posiadanych nieruchomości do ponad 2 mld euro.

W 2019 EPP stawia na nowe przedsięwzięcia i planuje zakup sześciu nowych nieruchomości. – Z zadowoleniem oczekujemy zwiększenia naszej powierzchni najmu o kolejne 184 000 m² w lokalizacjach handlowych wysokiej jakości – powiedział Dean. – Ten rok będzie kolejnym etapem umacniania naszej pozycji, jako dominującego gracza na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski.

Otwarcie nowej inwestycji EPP, Galerii Młociny, oczekiwane jest w drugim kwartale br. –Nasza flagowa nieruchomość w Warszawie będzie perłą w koronie naszego portfolio – mówi Dean.