Dmitry Shishkin zagra z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet Warszawski oraz Fundacja Universitatis Varsoviensis serdecznie zapraszają na kolejny recital fortepianowy z cyklu pięciu koncertów chopinowskich zorganizowanych z okazji jubileuszu 200-lecia istnienia Uczelni. Wszystkie wydarzenia obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

 
Ideą cyklu Chopin był z UW jest przypomnienie, że Uniwersytet Warszawski to miejsce szczególne w biografii Fryderyka Chopina. Kompozytor nie tylko przez dziesięć lat mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na terenie kampusu uniwersyteckiego, lecz także ukończył Szkołę Główną Muzyki, będącą częścią uniwersyteckiego Wydziału Nauk i Sztuk Pięknych. Dlatego też organizatorzy cyklu postanowili upamiętnić związek Chopina z warszawską uczelnią poprzez zaprezentowanie w sali uniwersyteckiego Auditorium Maximum najpiękniejszych utworów Mistrza w najlepszych światowych interpretacjach. Za nami już występy trzech znakomitych pianistów: Eugena Indjica (USA, 10 stycznia br.), Markusa Groha (Niemcy, 14 lutego br.) oraz Ingolfa Wundera (Austria, 15 maja br.).

Serdecznie zapraszamy na kolejny recital cyklu – 18 września 2016 roku, o godz. 17.00 w Auli im. Adama Mickiewicza Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) wystąpi laureat ostatniego Konkursu Chopinowskiego, Rosjanin, Dmitry Shishkin – zdobywca VI nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku.

Dmitry Shishkin urodził się 12 lutego 1992 r. w Czelabińsku, a pierwszych lekcji fortepianu udzielała mu matka, nauczycielka i pianistka. Już jako niespełna dwulatek potrafił wykonać drobne utwory, w wieku trzech lat dał swój pierwszy koncert, a z orkiestrą wystąpił trzy lata później. Od czwartego roku życia kształcił się Szkole im. Piotra Czajkowskiego w rodzinnym mieście. Po pięciu latach wstąpił do moskiewskiej Szkoły im. Gniesinych i rozpoczął naukę pod kierunkiem Michaiła Chochłowa. Od 2010 r. studiuje w tamtejszym Konserwatorium u Eliso Virsaladze. W tym samym roku zagrał na Placu Czerwonym dla publiczności i władz I Koncert Czajkowskiego z Orkiestrą Gniessin Virtuosi pod batutą Michaiła Chochłowa. Ma na swoim koncie również szereg innych laurów zdobytych na konkursach pianistycznych w Rosji, Chinach, Bułgarii, Niemczech, Brazylii i we Włoszech. Koncertuje jako solista oraz z orkiestrami w całej Rosji oraz na estradach Europy i świata.

W listopadzie odbędzie się ostatni koncert z cyklu „Chopin był z UW”. Przed miłośnikami muzyki fortepianowej wystąpi Benjamin Grosvenor z Wielkiej Brytanii.

Terminy koncertów:
– Dmitry Shishkin (Rosja) – 18 września 2016, godz. 17.00
– Benjamin Grosvenor (Wielka Brytania) – 6 listopada 2016, godz. 17.00

Bilety: od 60 (na balkonie) do 100 zł (na parterze)
Miejsca sprzedaży: bileteria Palladium, ul. Złota 9, bileterie Empik, sieć sklepów Media Markt i Saturn oraz Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5

Sprzedaż online: palladium.art.pl, ebilet.pl , eventim.pl , ticketpro.pl, www.ticketmaster.pl
Patronem medialnym wydarzenia jest AM Art-Media Agencja PR.