Debiutujący pisarze mają jeszcze tylko dwa tygodnie na zgłoszenie prac do konkursu Piórko 2018

Do 20 marca br. można przesyłać utwory literackie w ramach pierwszego etapu konkursu „Piórko 2018. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Na autora najciekawszego tekstu skierowanego do dzieci, czeka nagroda finansowa w wysokości 100 tys. zł. Nazwisko zwycięzcy poznamy 7 czerwca br., tego dnia rozpocznie się także drugi etap konkursu dla ilustratorów.

Zgłaszany do konkursu tekst dla dzieci w wieku 4-10 lat powinien liczyć od 20 000 do 60 000 znaków. Każdy z uczestników może przesłać maksymalnie trzy prace. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez stronę: http://piorko2018.biedronka.pl/.

Konkurs Piórko otwiera szereg nowych możliwości dla debiutujących pisarzy oraz ilustratorów, co potwierdzają uczestnicy poprzednich edycji – podkreśla Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska – Dla zwycięzców (autora tekstu oraz twórcy ilustracji) to szansa na dotarcie ze swoją twórczością do szerokiego grona odbiorców. Ich książka zostanie wydana w nakładzie 45 tys. egzemplarzy i pod koniec roku trafi do sklepów Biedronka w całym kraju. Z drugiej strony, dla wszystkich uczestników udział w konkursie to niesamowita przygoda, dająca wiele radości w trakcie tworzenia – podkreśla.

W jury konkursu, które oceni nadesłane teksty, zasiadają znani eksperci, a wśród nich: Renata Piątkowska i Rafał Witek – autorzy książek dla dzieci, Agnieszka Karp-Szymańska – filolog polski i współzałożycielka portalu CzasDzieci.pl, dziennikarz Jarosław Gugała, a także przedstawiciel Jeronimo Martins Polska.


Do tej pory w ramach konkursu ukazały się trzy książki dla dzieci: „Szary domek”, „Córka bajarza” i „Nieustraszony Strach na Wróble”. Zostały entuzjastycznie przyjęte przez czytelników i sprzedały się w liczbie ponad 115 tys. egzemplarzy. W tegorocznej, już czwartej, edycji projektu sieć akcentuje walory edukacyjne książek w rozwoju intelektualnym dziecka. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.piorko2018.biedronka.pl.