DB Schenker Logistics w Polsce wśród najbardziej pożądanych pracodawców

 Organizowany przez Universum Global ranking „Top 100 Universum Idealny Pracodawca” to jeden z największych sondaży opinii studentów dotyczących rynku pracy. Zestawienie obejmuje wszystkie branże i prezentuje 100 najwyżej ocenionych firm. DB Schenker Logistics uplasował się na 31 pozycji w kategorii biznes, awansując aż o 15 pozycji w stosunku do ubiegłego roku. Jest to zarazem najwyższa lokata spośród firm z branży logistycznej w Polsce.

Dorota_Michalec„Ważnym celem naszej strategii jest uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy. Dajemy naszym pracownikom możliwość rozwoju, stawiamy na pomysłowość, samodzielność, zapraszamy do dialogu i współtworzenia firmy. Takie podejście umożliwia nam osiąganie wymiernych korzyści biznesowych” – mówi Dorota Michalec, Dyrektor Polityki Personalnej w DB Schenker Logistics w Polsce. „Studenci to kolejne pokolenie na rynku pracy, które w niedalekiej przyszłości może stanowić dla nas grupę pracowników i interesariuszy. Chcemy uczestniczyć w rozwoju zawodowym młodych ludzi, aby otrzymywali praktyczną wiedzę i właściwe dla ich celów zawodowych umiejętności.” – dodaje Dorota Michalec.

Jak zostać Idealnym Pracodawcą?
DB Schenker Logistics stale współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi, bierze udział w targach pracy i konferencjach. Menadżerowie firmy prowadzą wykłady i prezentacje, przekazując praktyczną wiedzę i szkoląc studentów z poszukiwanych na rynku umiejętności. Pakiet działań dla studentów obejmuje zarówno program stażowy Sales Consulting Trainee Programme, jak i liczne warsztaty czy dedykowane przedmioty na uczelniach wyższych. Studenci i absolwenci mogą także korzystać z dedykowanej strony internetowej: www.dbschenker-student.pl, na której znajdą wiele ciekawych informacji z rynku, materiały pomocne w pisaniu prac dyplomowych, aktualną ofertę praktyk i wiele innych.

Ranking Top 100 Idealny Pracodawca to nie jedyne wyróżnienie od studentów dla DB Schenker Logistics. Operator logistyczny znalazł się także w wąskim zestawieniu 30 firm (23 pozycja) wskazanych przez studentów jako pożądanych pracodawców. Badanie to pod nazwą Pracodawca Roku przygotowane zostało przez organizację studencką AIESEC.