Dajemy książkom drugie życie – pracownicy KGHM wspierają biblioteki publiczne w Zagłębiu Miedziowym

Bajki, książki branżowe o tematyce górniczej i hutniczej, najsłynniejsze dzieła literatury pięknej – ponad półtora tys. wolumenów udało się zebrać dzięki pracownikom KGHM Polska Miedź S.A. w ramach akcji pn.: „Podaruj swojej książce drugie życie”. Publikacje zostały przekazane do partnerskich bibliotek publicznych w: Legnicy, Lubinie, Polkowicach i Głogowie. Zasilą także 16 księgozbiorów już istniejących w Spółce.

Zbiórka książek w KGHM została ogłoszona 8 maja. Data nie była przypadkowa. Tego dnia przypada Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Zbiórka przyniosła nadspodziewane rezultaty. Pracownicy oddziałów miedziowego giganta gremialnie włączyli się do akcji, dzięki czemu udało się zebrać w sumie 1558 książek.

Odzew na apel o podzielenie się książkami przeszedł nasze oczekiwania. Pracownicy KGHM, którzy zawsze z ogromnym zaangażowaniem wspierają nas w działaniach wolontariackich, tym razem podzielili się ulubionymi publikacjami. Dziękujemy za to wsparcie, które przysłużyło się również mieszkańcom Zagłębia Miedziowego – mówi Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM.

Wolontariusze KGHM przekazali do bibliotek m.in. książki o tematyce historycznej, rodzicielskiej, ze względu na święta Dnia Matki i Dnia Ojca, a także podręczniki branżowe, książki pozwalające podnieść kompetencje zawodowe, poradniki i kryminały, Część zebranych książek trafi również do opracowywanego centralnego katalogu Klubu Czytelnika KGHM.

Akcja Wolontariatu Pracowniczego KGHM na majowej zbiórce książek się nie skończy. W ramach działań CSR w Spółce rozwijany jest także program edukacji i promocji czytelnictwa, którego elementem jest Klub Czytelnika KGHM z biblioteczkami rodzica i pasjonata. Planowane są spotkania autorskie i współpraca z instytucjami oraz organizacjami wspierającymi czytelnictwo, a także digitalizacja księgozbioru.

Wkrótce, dzięki specjalnej aplikacji, pracownicy wszystkich oddziałów miedziowej spółki będą mogli elektronicznie składać zamówienia na dostępne w katalogu czytelniczym pozycje książkowe: e-booki oraz książki drukowane.

Źródło: KGHM Polska Miedź