Dachser wspiera charytatywny bieg

Dachser, został sponsorem charytatywnego biegu biznesowego, organizowanego przez Fundację Poland Business Run. Oprócz tego w szóstej edycji biegu, która odbędzie się 3 września 2017 roku wezmą udział pracownicy Dachser. Inicjatywa ma na celu zebranie środków na pomoc osobom z niepełnosprawnością.

Uczestnicy charytatywnego biegu w ośmiu miastach Polski – Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Lublinie – pomogą spełnić marzenia osobom po amputacjach. Bieg ma charakter sztafety, do rywalizacji stają 5-osobowe drużyny, a dystans dla każdego uczestnika wynosi około 3,8 km. Wystartuje w nim także załoga Dachser, którego pracownicy w podziale na 6 zespołów pobiegną w Poznaniu, Łodzi i Katowicach. W poznańskim biegu udział wezmą dwie drużyny reprezentujące operatora. W Katowicach pobiegną natomiast pracownicy z oddziału Dachser w Sosnowcu, którzy zgłosili trzy drużyny. W Łodzi zaś barwy Dachser będzie reprezentować jedna drużyna.

Dochód z biegu zostanie przeznaczony na zakup protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wsparcie zostanie udzielone również poprzez rehabilitację i konsultacje psychologiczne dla podopiecznych Fundacji Poland Business Run oraz lokalnych stowarzyszeń i fundacji.

– Dachser od wielu lat angażuje się w projekty pro społeczne i charytatywne, zarówno w Polsce jak i za granicą. Najnowszą inicjatywą tego typu jest pomoc podopiecznym Fundacji Poland Business Run. Dzięki udziałowi naszych pracowników w biegu, możemy w jeszcze większym stopniu włączyć się w projekt i wspólnie przyczyniać się do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.