Człowiek nie robot. Nowa kampania polskiej firmy technologicznej

Praca w IT wiąże się z dużą presją, wysokimi oczekiwaniami i ciągłym widmem deadline’u nad głową. Mimo bogatej oferty benefitów dla pracowników wciąż brakuje tego, co dla wielu z nich jest najważniejsze – balansu między pracą a życiem prywatnym.

– Wiemy, że branża IT jest wymagająca. Dlatego w FP dużą wagę przykładamy do tego, aby nasi pracownicy mogli działać ze spokojną głową – bo właśnie wtedy tworzą najlepsze rzeczy. Ludzie to nie roboty, które są w stanie pracować nieprzerwanie przez długie godziny. Każdy z nas potrzebuje w życiu równowagi. Wpływa ona na nasz ogólny dobrostan, zadowolenie z pracy i pozwala czerpać z niej satysfakcję – Monika Woźnica, Senior Employer Branding Specialist, jedna z osób odpowiedzialnych za kampanię.

Człowiek nie robot – środowisko pracy ma znaczenie

W trakcie kampanii Future Processing podejmie tematy związane z szeroko pojętym wellbeingiem, który w firmie pielęgnowany jest już od dawna.

Pracownik, który w pracy czuje się dobrze, jest bardziej kreatywny i efektywniej wykonuje swoje zadania. Wtedy też mocniej angażuje się w życie firmy i czuje z nią silniejszy związek – a to sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która w znaczący sposób wpływa na dobrostan.

Dobra atmosfera to jednak nie wszystko. Na wellbeing wpływa też równowaga między życiem prywatnym a zawodowym. Aby zadbać o odpoczynek po pracy, pracownicy FP mogą korzystać z wielu udogodnień, które pomagają zaoszczędzić cenny czas – np. z przedszkola i siłowni w biurze w Gliwicach czy wsparcia asystentów, którzy pomagają załatwić codzienne sprawy, takie jak zakupy czy organizacja wakacji.

Ważnym elementem wellbeingu w FP jest także transparentność. Firma otwarcie mówi nie tylko o sukcesach, ale także o trudnościach i problemach. Zarząd regularnie dzieli się informacjami o aktualnej sytuacji, a każdy pracownik ma swobodę wypowiedzi w firmowym intranecie. To daje tak ważne poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Człowiek nie robot – czasami potrzebuje wsparcia

Żyjemy w dynamicznych czasach. Obecnie na świecie dużo się dzieje i może mieć to wpływ na nasze samopoczucie. W tym aspekcie FP również ma dla swoich pracowników konkretne rozwiązania – darmową pomoc psychologiczną oraz szkolenia, które pomagają lepiej radzić sobie ze stresem.

– W Future Processing dobre samopoczucie pracowników zawsze było dla nas ważne. To nie tak, że na potrzeby kampanii zmieniamy nagle nasze podejście, wartości i zestaw benefitów. W kampanii po prostu podkreślamy to, co stanowi naszą mocną stronę – unikalną atmosferę, transparentność i duże możliwości rozwoju. Elementy te budują zaangażowanie, dają poczucie bezpieczeństwa i stabilności. A to z kolei bardzo mocno wpływa na ogólny dobrostan każdego z nas – zarówno w pracy, jak i poza nią – mówi Tomasz Ciapała, Chief People Officer w Future Processing.